Wpis z mikrobloga

Co zrobić z Chińczykiem który mimo opłacenia przesyłki ASS do Paczkomatu wysyła jakimś badziewiem z trackingiem z d**y o numerze wyglądającym tak: UUxxxxxxxxxCN? Gdy to zobaczyłem wysłałem mu wiadomość z pytaniem: "Co to ma znaczyć?" Ten tylko odpisał bym czekał.

Jest jakaś minimalna szansa że to jeszcze się przemieni w przesyłkę na Paczkomat? Bo po tylu latach na Aliexpress nie sądzę by tak się stało. Ja mu napisałem że nawet jak jakimś cudem przesyłka dojdzie to będę żądał zwrotu kosztów wysyłki za którą zapłaciłem. Napisałem mu że listonosz nie ma obowiązku dzwonienia na telefon adresata i pewnie odeślą ją wtedy do Chin bo w tym wypadku jest zły adres.

#aliexpress
  • 5
wygląda jak przesyłka poczty chińskiej ale daaaawno takiego numeru nie miałem, jak rejestrowana to powinna sie pojawić w trackingu poczty polskiej, na paczkomat bym nie liczył
Co ciekawe. Przesyłka pojawiła się w trackingu PP jako "przesyłka nierejestrowana z numerem". Zadzwonił listonosz. Oczywiście doliczyli 8.50 PLN. Złożyłem spór że poszło nie tym przewoźnikiem co chciałem i oddali kasę za wysyłkę. Niestety nie pokryło to do końca opłaty pocztowej. Prawdopodobnie tylko dlatego że była ta opłata dało się śledzić przesyłkę w Polsce. Poczta musi zarobić. :) Tracking nie pojawia się na stronie Aliexpress.