Wpis z mikrobloga

Jeżeli wybuchła by wojna czy przyjelibyście imigrantów wojennych pod swój dach? Ja z jednej strony tak ale z drugiej się zastanawiam czy wracając z pracy nie zastałbym pustych ścian, anonimowi ludzie którzy mogą "pójść dalej" praktycznie bez konsekwencji bo gdzie ich szukać?
#ukraina
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bulbulator9009: Na Ukrainie się w ogóle nie p------ą w tańcu. Robi u nas typek, co mu na blok wjechali kolesie jako firma do przeprowadzek. Normalnie, bez przypału, w-----i mu się na kwadrat i wynieśli wszystko. Dosłownie wszystko! Nawet, muszlę, k---a odkręcili i wynieśli. Mówi, że nie wraca nawet na chatę, bo kompletnie nie ma po co.. xD
  • Odpowiedz
@Bulbulator9009: Moim dziadkom pod koniec wojny ukraińcy spalili dom. Sąsiadów też spalili albo zabili. Im udało się uciec z dziećmi. Przez pół roku mieszkali kątem u obcych ludzi. A potem osiedlili się na terenach po wysiedlonych ukraińcach, w opustoszalym domu po nich. Który zburzyli i postawili nowy. Z resztą nie dało się inaczej bo to strzechą kryta chałupa była.

Ciekawe jakby na to teraz zapatrywali się. Niestety nie żyją więc
  • Odpowiedz
@Bulbulator9009: Nie na ukrainie - w wiosce 50km od miejsca gdzie zyli. U polakiw. Ale potem zamieszkali w domu poukrainskim. Niektore rzeczy (meble,lustra) dalej w rodzinie krążą.
Dziadek nienawidzil ukraińcow. Ale jednoczesnie ich kochał xd
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: Ja tego nie neguje. Kiedys mocno drazylam temat i doszperałam historie soalenia tej wsi. I to był odwet za zamordowanie ukraińców przez polaków. A wczesniej tez znowu oni kogos. I takie byly wet za wet po sztuce az ktos nie wytrzymal i poszli po calosci.
  • Odpowiedz