Wpis z mikrobloga

Rekrutowalem się do nowej pracy
Pierwszy dzień był wczoraj. Wchodzę do biura a tam same kobiety. Siadam sobie przy biurku które któraś babka mi wskazała.
Siedzę sobie tak i podchodzi do mnie jakiś gość w garnituru i pyta się czemu tutaj siedzę. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem że zaczynam w tym dziale pracę dzisiaj.
On popatrzył się jak na głupiego i zabrał na piętro wyżej gdzie siedzą sami kierownicy. Wszyscy to faceci.
Zaśmiał się i powiedział że faceci pracują na kierowniczych stanowiskach, dostałem z miejsca podwyżkę na max pensja kobiet +20%

Tak się żyje w patriarchacie
#praca #pracbaza
  • 35
  • Odpowiedz
@M4ci3jS: nie. To ja jestem wszystkim. Jestem największym muzgiem we wszechświecie i żyjecie w mojej symulacji. Tak na prawdę wy jesteście...mną a ja wami
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: To słabo. Normalnie penisopremia wynosi 23% w odniesieniu do pensji kobiety na tym samym stanowisku. Jak sami faceci są kierownikami to ciężko obliczyć wysokość penisopremii.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Najlepsze jest to, że zaraz jakieś głupie babsko się o to zesra i nie ogarnie, że to pasta XD w jej opowieściach będziesz „takim jednym znajomym, co poszedł do pracy pierwszy dzień i dostał awans bo jest facetem”
  • Odpowiedz
@Dorciqch:
"wstawaj, zesrałeś się" kompletnie tutaj nie pasuje.
To jest bait albo żarcik, a nie próba przepchnięcia fałszywej historii jako prawdziwej. Sytuacja jest zbyt surrealna.
Chyba, że uważasz, że ktoś w ogóle mógł taką historię wziąć na poważnie?
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Bardzo słusznie zrobił bo kobiety po awansie chorują na kierownicze zapalenie mózgu; zaczynaja nagle głośniej mówić, znika im umiejetność wysyłania maili bez dodawania zarządu do DW więcej myśleć i rozkimiać czy ten ekspres do kawy nie został przypadkiem celowo zniszczony przez Julkę z HR bo słyszała w kuchni ze jej kasa nie smakuje i tego typu sprawy wagi kierowniczko-zarządowej.
  • Odpowiedz
On popatrzył się jak na głupiego i zabrał na piętro wyżej gdzie siedzą sami kierownicy. Wszyscy to faceci.

Zaśmiał się i powiedział że faceci pracują na kierowniczych stanowiskach, dostałem z miejsca podwyżkę na max pensja kobiet +20%


@Yurakamisa: ludzie kierujący wózkami widłowymi to nie kierownicy colego, to pracownicy fizyczni.
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Też miałem pomysł na podobną pastę. Tylko to było o p0lkach pracujących na najniższych stanowiskach pomiatanych przez wszystkich. Planowałem to na grupę dla madek na fb wrzucić.
  • Odpowiedz