Wpis z mikrobloga

Hej mirki. W jakiej wersji mondeo nie można podniesc drugiego rzędu siedzeń żeby spać na płasko? Normalnie to siedzisko opiera się o przednie fotele a oparcie kładzie się na płasko. Ale sąsiad mówi że u niego siedzisko się nie podnosi i jest dość spora różnica poziomów. A poza tym da się spać w mondeo MK4? Xd
#pytanie #motoryzacja
  • 18
@Haddi jasne że kombi. Tylko kombi wchodzi w grę. To super. To olewam Galaxy i szukam mondeo. 2.0 w dieselku. A silnik 1.6 albo 2.2 też polecany? 3 osoby z tyłu zmieszczą się dość komfortowo?
@jarpen1234 oki. Luzik. Dopiero chce kupić auto ale Galaxy są sporo droższe niż mondeo xd aa że chcę auto na wycieczki ale też do jazdy po mieście to raczej mondeo będzie lepszy. I tak rodziny nie mam xd mondeo polecasz? Jakieś rady czy sugestie?
@Simfecstio: Sprawdź czy nie gromadzi sie woda w miejscu na zapas w bagażniku, sprawdź czy ma listwy progowe gdy otworzysz tylne drzwi. Tak to z rzeczy mechanicznych nie wiem który rok Cie intersuje, jak przedlift to do 2010(Niezawsze, zwariowany rok dla tego modelu), szukaj 2.0TDCI który ma 103kW(143KM), jest on najmocniejszy w przedliftowej wersji, 136KM też daje radę, jako tako do toczenia masz wersję ECONETIC ze 115KM na pokładzie. 1.6TDCI też
@Simfecstio: No ja mam 2.0 tdci z powershiftem. O ile silnik super, 260k nakręcone i nic się nie dzieje, tak skrzynia już raz jebła przy 165kkm. W poliftowym wypalanie dpf nie rozrzedza oleju bo jest wtrysk przed filtrem. Raczej polecam manuala jak chcesz mieć spokój ducha. W poliftach jeśli się zdecydujesz na diesla to nieważne jaką weźmiesz moc w tym 2.0, bo różni się tylko mapą, którą możesz za ok 1.5k