Aktywne Wpisy
TfarukBartus +107
Nigdy nie zabrałem nic ze śmietnika aż do dzisiaj (lvl24), poszedłem wyrzucić śmieci a tu się okazało że ktoś wyrzucił 3 kartony gier, jako graczowi szkoda mi gier na płytkach więc zabrałem je ze sobą... W domu moim oczom ukazały gry zwykle, edycję specjalne, edycję kolekcjonerskie, a większość to gry dzieciństwa/nastoletnich lat, stan płyt w większości to 6/6 bądź 5/6 (ciekawe czemu wyrzucił taką kolekcje?), no cóż trzeba zamówić stacje płyt na
sebek1234 +95
Oglądałem sobie hotele na bookingu i w opiniach znalazłem to. Ludzie ciągle mnie zaskakują. XD
#humorobrazkowy #booking #heheszki
#humorobrazkowy #booking #heheszki
Ithaca 37
Po pierwszej wojnie światowej amerykańska firma Ithaca Gun Company szukała jakieś strzelby, którą mogłaby produkować głównie by konkurować z Winchesterem Model 1912 (odcinek 18). Koniec końców postanowiono oprzeć się o Remingtona Model 17 zaprojektowanego przez legendarnego Johna Browninga we współpracy z Johnem Pedersenem. Czekając na wygaśnięcie patentów, Harry Howland wprowadzał ulepszenia do oryginalnego projektu. Głównie upraszczając konstrukcję, by była łatwiejsza i tańsza w produkcji, oraz nieco zmieniając iglicę i mechanizm wyrzutu łusek. Ithaca Model 33 była już gotowa do produkcji w 1933, jednakże firma odkryła, że patent Pedersena nie wygaśnie aż do 1937 roku, zatem opóźniono rozpoczęcie produkcji do tego czasu i przemianowano strzelbę na „Ithaca 37”. Mimo faktu, że rok 1937 nie był najlepszym okresem do wprowadzania na rynek nowej strzelby sportowej ze względu na zbliżająca się drugą wojnę światową, oraz trwający wielki kryzys, to strzelba ta radzi sobie bardzo dobrze. Tak, „radzi” ponieważ od czasu rozpoczęcia jej produkcji w 1937 roku to mimo paru przerw w produkcji, oraz zmian właściciela Ithaci, to strzelba ta jest w wielu wariantach produkowana do dziś.
Jest to strzelba pump-action (potocznie „pompka”) z magazynkiem rurowym o pojemności 4,5, lub 7 nabojów kalibru 12, 15, 20, lub 28 zależnie od modelu. Jej głównymi użytkownikami są amerykańskie służby porządkowe, wojsko, oraz prywatni posiadacze. Bardzo cenią ją sobie szczególnie strzelcy leworęczni ze względu na wyrzut łusek umieszczony na spodzie broni, co pozwala im z niej korzystać bez żadnych przeróbek. Wedle artykułu z Times o Ithace, 1 000 000 sztuk Modelu 37 zostało wyprodukowanych do 1968 roku, a do 2003 liczba wyprodukowanych sztuk przekroczyła 2 000 000. Oznacza to też, że Ithaca 37 jest najdłużej ciągle produkowaną strzelbą i jedyną sprzed drugiej wojny światowej pozostającą w produkcji.
Sos obrazka: Highschool of the Dead (2010, Madhouse)
#bron #bronpalna #anime #manga #hinskiebajki #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #randomanimeshit #gruparatowaniapoziomu #ameryka #usa
Zdjęcie przedstawiające długolufową Ithacę 37 przeznaczoną do polowania. (Sos: http://www.imfdb.org/wiki/File:IthacaM37.jpg )
Zdjęcie przedstawiające Ithaca 37 Riot Gun (Sos: http://www.imfdb.org/wiki/File:IthacaModel37.jpg )
Zdjęcie przedstawiające Ithaca 37 Stakeout. Seria Stakeout są to fabrycznie wyprodukowane strzelby z chwytem pistoletowym i krótką lufą. O ile nieoficjalne przeróbki Ithac 37 w takim stylu istnieją, to nie można ich nazwać „Stakeout”. (Sos: http://www.imfdb.org/wiki/File:Stakeout-1-.jpg )
Ithaca 37 w akcji.
https://www.youtube.com/watch?v=NL8S2O0U-tU