Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić dziewczynie tablet graficzny na prezent. Będzie na pewno projektować zaproszenia weselne i różne kartki okolicznościowe. Poza tym retusz zdjęć, może projektowanie grafik, animacji. Do tej pory nie miała z tabletami styczności. Myślę, że fajna opcją byłby tablet z ekranem. Chciałbym kupić coś dobrego ale nie wykosztować się bardzo.
Poczytałem trochę i zastanawiam się nad Xp pen artist 15.6 pro albo wersji 13.3. Czy w przedziale cenowym około 1.5k znajdzie się coś lepszego ?

#tabletgraficzny #grafika #grafikakomputerowa #projektowanie
  • 5
@Kashaa Jak czytam o Huionach to mają bardzo skrajne opinie, jedni piszą że są super inni że fatalne. Mam jeszcze czysto techniczne pytanie, czy ten sprzęt musi być podłączony do komputera żeby na nim pracować?
@qcob: Ja akurat mam styczność ze studentami, którzy pracują na huionach i chwalą sobie, ale to kwestia też po prostu przyzwyczajenia. Te tablety, które wybrałeś też będą ok. Tablet traktuj jak drugi wyświetlacz/ekran - musi być podłączony do komputera, a komputer musi mieć odpowiednie oprogramowanie graficzne (najlepiej takie, które obsługuje siłę nacisku piórka). Jeśli nie chcesz komputera i tableta osobno to alternatywą jest najtańszy ipad z apple pencil i programem procreate
@qcob: Skoro dziewczyna nie miała styczności z tabletami to jak wpadłeś na pomysł, że tablet z ekranem będzie świetnym pomysłem? Tablet to dobre narzędzie do ilustracji, fotoszopki, kaligrafii czy analogowej animacji - do projektowania to już raczej zbędny zakup. Napisz więcej co robi w tej grafice i na jakim jest poziomie.
@qcob: Tak, tego typu tablety wymagają podłączenia do komputera, są traktowane jak drugi monitor. Osobiście zawsze polecam w takiej kolejności - wacom lub huion, ponieważ w razie problemów ze sprzętem masz spore community które może pomoc. Jeśli szukasz urządzenia samodzielnego, które będzie działało niezależnie od komputera to iPad + Apple Pencil.