Wpis z mikrobloga

  • 12
657 + 1 = 658

Tytuł: Inkwizytor
Autor: Michał Śmielak
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★★★
Wydawnictwo: Initium
Liczba stron: 520
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4991832/inkwizytor

Moje wrażenia:
Drugi tom z serii. Absolutnie nie czytajcie bez wcześniejszej lektury “Znachora” - to nie ma sensu ()
“Inkwizytor” podobał mi się bardziej - widać, że autor (który zadebiutował niespełna rok temu) rozwija się i to zdecydowanie w dobrą stronę.
Jeśli oczekujecie mrocznego thrillera - to się zdziwicie. Śmielak to taki śmieszek poza kontrolą, który nawet w najmniej oczekiwanym momencie strzela tekstem, który powoduje, że można zaśmiać się w głos. A to przecież nie jest komedia. No, ale z poczuciem humoru jest tak, że albo pasuje albo nie. No to w moje gusta trafia idealnie.
Poza tym “Inkwizytor” jest mniej "przegadany” niż pierwsza część, więc nie ma momentów, które się dłużą. Wartka akcja, ciekawe opisy egzekucji (ale wyważone i nie odrzucają czytelnika o słabszych nerwach). Cała historia ma sens i nie ma jakichś dziwnych niewytłumaczalnych plot twistów.

#bookmeter #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
faramka - 657 + 1 = 658

Tytuł: Inkwizytor
Autor: Michał Śmielak
Gatunek: krymina...

źródło: comment_1644825187oUTJosFwShapj5HY2TVsGu.jpg

Pobierz
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 520

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Znachor (Śmielak Michał) - najnowsza recenzja usera faramka ★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. Wnyki (Śmielak Michał) - najnowsza recenzja
@karkolomny_dziurkacz: hmm, na LubimyCzytać jest błąd ()
Cykl Inkwizytor:
tom 1 - Znachor
tom 2 - Inkwizytor

Natomiast Wnyki to zupełnie inna historia, którą można czytać niezależnie od ww.

Jeśli jeszcze nie czytałeś Śmielaka, to polecam: Znachor -> Inkwizytor -> Wnyki. Jeśli czytałeś Znachora - to taka sama kolejność będzie ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)