Wpis z mikrobloga

Wczoraj przypadkowo (a może nie?) pojawił mi się na YouTube jakis podcast o ludziach, których określa się mianem „osób wysoko wrażliwych”.

Nigdy nie słyszałam o czymś takim, wiec sobie włączyłam i przez cały film miałam wrażenie że ten film jest o mnie XDD

Jakieś 90% informacji z tego filmu zgadza się totalnie z moim życiem i moim mózgiem i wszystkim innym.

Tym sposobem dowiedziałam się, że jestem osobą wysoko wrażliwą. Najs. Nie zazdroszczę tym, którzy tez są xD Pozdrawiam

#wwo #osobowosc #psychologia i może oznaczę tez #ciekawostki
cytmirka - Wczoraj przypadkowo (a może nie?) pojawił mi się na YouTube jakis podcast ...

źródło: comment_1644685645VOhOEtRrvztxBGxLyvjwl8.jpg

Pobierz
  • 13
@cytmirka: Coś może w tym być. Bardzo to pasuje, jednak ja wycofałem się ze świata tak, że nie czuję już nic. Brak ambicji, marzeń, chęci do działania, uczuć. (,)
@rbk1432: To chyba normalne w tym przypadku osobowości. Wiadomo ze każdy jest inny wiec pewnie każdy inaczej sobie z tym wszystkim radzi. Życzę Ci jednak żeby ta wysoka wrażliwość szła jedynie w dobrą stronę (,)

@horus666: Tez przeżyłam wiele rozczarowań w życiu. I do tej pory je analizuję XD klasyk
@cytmirka: Konstrukt WWO w psychologii jest konstruktem co najmniej nie do końca ugruntowanym i kontrowersyjnym. Nie jest to może ten sam poziom bajkopisarstwa i hocków klocków co ludzie określający się jako "empath", a nawet prowadzone są badania nad tym zagadnieniem, ale nie jest też czymś powszechnie przyjętym albo nawet jakimś silnym paradygmatem. A jako ciekawostkę polecam tę opinię:

https://medium.com/the-shadow/opinion-highly-sensitive-person-hsp-and-high-functioning-autism-are-the-same-in-some-cases-842821a4eb73

Sam konstrukt, o ile istnieje, być może jest nawet w całości do