Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy dwu litrowego diesla polifta - jak z komfortem (dźwięk silnika) podczas jazdy? Da sie wytrzymac czy slychac klekot traktora non stop? Mam teraz jedynkę, ale z niezawodnym 1.6 i trafiła sie okazja na kupno czegos mocniejszego, ale samochod jest na drugim koncu polski, wiec zanim sie przejadę po niego wolałbym wiedziec jak bardzo tragicznie spada komfort w porownaniu do benzyny
#bmw #e87
  • 7
@rand0mized: z wewnątrz da się wytrzymać, mimo że słychać jego pracę

Za to z zewnątrz klekot na zimnym jest dla mnie nieakceptowalny, podobnie jak opuścisz szyby ale ja nie toleruję dźwięku diesli, nawet takich mających po 8 cylindrów
@Jeffrey_M: @Atreyu: kurcze, zasmuciliscie mnie :/ znajomym a3 8v tez ma diesla 2l i z zewnatrz slychac, ale w srodku cisza i łudziłem się, że tu też tak będzie. Szkoda, bo chciałem przeskoczyć ze 100 koni na ~200, ale jak ma to być za cenę komfortu to podziękuję.
Chociaz i tak zdecyduje sie przejechac, moze nie jest az tak zle
@rand0mized: bardziej niż klekot mi przykładowo w dieslach przeszkadza zakres użytecznych obrotów, no chyba że automat to problem mniejszy

Nie myślałeś o e90/e91/e92/e93?

Trochę większe, pasuje 60% części od jedynki, wygodniejsze, na trasie wyraźnie cichsze, a do tego wybór motorów dużo lepszy