Wpis z mikrobloga

Na stronie z patentami znalazłem niedawno coś bardzo intrygującego. Technologia/system pozwalający na kopanie kryptowaluty za pośrednictwem aktywności fizycznej człowieka + późniejsze nagradzanie takiej „biologicznej koparki” (nas) kryptowalutą. Te schematy i opisy brzmią niczym z jakiegoś Black Mirror.

Może ktoś bardziej obeznany w temacie krypto jest w stanie mi powiedzieć czy taka technologia jest w ogóle możliwa do wdrożenia? Btw. autor patentu: Microsoft ( ͜͡ʖ ͡€)
W komentarzu kilka screenów + linki bezpośrednio do strony.

Wołam też @Earna Nie raz widziałem że wrzucasz wiele ciekawych informacji ( ͡ ͜ʖ ͡), może widziałeś coś więcej w tym temacie.

#kryptowaluty #bitcoin #informatyka #technologia #blockchain
lukas12x - Na stronie z patentami znalazłem niedawno coś bardzo intrygującego. Techno...

źródło: comment_1644622016Y4tmNX6sb6gmN55BXQ2jDA.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukas12x: miałem podobny pomysł - biegaj i zarabiaj - teoretycznie na Ethereum i BSC wykonalne. Ale tu chodzi o kopanie. W jaki sposób śledzenie aktywności użytkownika miałoby zapewnić bezpieczeństwo sieci? I jeśli nawet do tego użyjemy PoS, a nagrody będziemy przydzielać dla najbardziej aktywnych, to jak obronić się przed oszustami?

Jutro przeczytam cały patent, bo trochę tego jest.
  • Odpowiedz
@lukas12x: To dość stary news. Patent nie pozostał niezauważony w swoim czasie, ogólnie projekt został podsumowany jako bezsensowny. Co ciekawe niedługo później temat podłapaly szury i pomysł miał drugi obieg po internecie jako patent 666 o wszczepianiu ludziom czipów.
  • Odpowiedz
@Manah: szury nie szury, opis urządzenia brzmi jak zachęta do z-----------a z czujnikami na ciele w celu usatysfakcjonowania sprawdzającego, jak dopiszesz '666' to faktycznie to brzmi śmiesznie, ale jakbyś dodał słowo 'Chiny' to już wydaję sie dość rzeczywiste
  • Odpowiedz
@lukas12x: oczywiście, bez większych problemów, prosty system według tego schematu można już wdrożyć z użyciem telefonu i smartwatcha, generując własne krypto, wymienialne po ustalonym przeliczniku na dowolne inne a potem udoskonalać system kontroli z użyciem innej telemetrii i rozwijać oprogramowanie kontrolne

Instalujesz apkę, apka korzysta z telemetrii twojego telefonu i smartwatcha, oraz synchronizuje się z dedykowanym systemem kryptowalutowym.

pozwolę sobie na subiektywny komentarz, w zakresie k---a, etyki zawodowej. Nie chciałbym
  • Odpowiedz
@Ravenek: dopóki dobrowolnie bierzesz w tym udział, to nie widzę problemu

a pomysł z bieganiem czy jazdą na rowerze - jeśli miałbyś dostawać tokeny znikąd za dystans, to bez sensu, bo nic z nimi nie zrobisz, ale kupujesz je za BTC i wtedy już można zastosować jakiś przelicznik, zasilić giełdy DeFi, na których ostatecznie wymienisz te tokeny z powrotem na BTC i potem te BTC sprzedasz z zyskiem lub ze
  • Odpowiedz
@elementarz1: Bla bla, przecież big tech patentuje wszystko jak leci, bo w sumie czemu nie? Jak ktoś kiedyś to wykorzysta to będą mogli ubiegać się o odszkodowanie.

Sony kiedyś opatentowało oglądanie reklam, w sensie, że kamera w tv sprawdza czy patrzysz na ekran, jak nie patrzysz to reklama się pauzuje. To było dawno temu, mimo że jest technologia to jakoś nie słychać, żeby to wprowadzali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukas12x: Microsoft ma jeszcze id2020.org.
(Razem z GAVI i fundacją Rockefellera).
Powiązana sprawa. Digital ID, digital wallet i cbdb z terminem na wydanie.
Osobiście uważam, że parcie na szczepionki mialo wprowadzić cyfrowy pazport covidowy dla wszystkich, nie udało się do końca, ale z takiej możliwości kontroli ludzi elity szybko nie zrezygnują.
https://www.nfcw.com/2021/06/01/372591/eu-to-lay-out-plans-for-europe-wide-digital-identity-wallet/
To tylko digital ID i
Earna - @lukas12x: Microsoft ma jeszcze id2020.org.
(Razem z GAVI i fundacją Rockefel...

źródło: comment_1644631922OGkmkbetzlyVtXvBI45s4p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukas12x: BTC/ETH pewnie zakażą bo hurr durr klimat... Podobnie z Monero ale z innych względów. To są moje przemyślenia, nie porada finansowa.
Może zostania jakaś waluta nad którą będą mieli.kontrolę do rozliczeń międzynarodowych - xrp/chainlink?
  • Odpowiedz