Wpis z mikrobloga

Na stronie z patentami znalazłem niedawno coś bardzo intrygującego. Technologia/system pozwalający na kopanie kryptowaluty za pośrednictwem aktywności fizycznej człowieka + późniejsze nagradzanie takiej „biologicznej koparki” (nas) kryptowalutą. Te schematy i opisy brzmią niczym z jakiegoś Black Mirror.

Może ktoś bardziej obeznany w temacie krypto jest w stanie mi powiedzieć czy taka technologia jest w ogóle możliwa do wdrożenia? Btw. autor patentu: Microsoft ( ͜͡ʖ ͡€)
W komentarzu kilka screenów + linki bezpośrednio do strony.

Wołam też @Earna Nie raz widziałem że wrzucasz wiele ciekawych informacji ( ͡ ͜ʖ ͡), może widziałeś coś więcej w tym temacie.

#kryptowaluty #bitcoin #informatyka #technologia #blockchain
lukas12x - Na stronie z patentami znalazłem niedawno coś bardzo intrygującego. Techno...

źródło: comment_1644622016Y4tmNX6sb6gmN55BXQ2jDA.jpg

Pobierz
  • 18
@lukas12x: miałem podobny pomysł - biegaj i zarabiaj - teoretycznie na Ethereum i BSC wykonalne. Ale tu chodzi o kopanie. W jaki sposób śledzenie aktywności użytkownika miałoby zapewnić bezpieczeństwo sieci? I jeśli nawet do tego użyjemy PoS, a nagrody będziemy przydzielać dla najbardziej aktywnych, to jak obronić się przed oszustami?

Jutro przeczytam cały patent, bo trochę tego jest.
@lukas12x: To dość stary news. Patent nie pozostał niezauważony w swoim czasie, ogólnie projekt został podsumowany jako bezsensowny. Co ciekawe niedługo później temat podłapaly szury i pomysł miał drugi obieg po internecie jako patent 666 o wszczepianiu ludziom czipów.
@lukas12x: oczywiście, bez większych problemów, prosty system według tego schematu można już wdrożyć z użyciem telefonu i smartwatcha, generując własne krypto, wymienialne po ustalonym przeliczniku na dowolne inne a potem udoskonalać system kontroli z użyciem innej telemetrii i rozwijać oprogramowanie kontrolne

Instalujesz apkę, apka korzysta z telemetrii twojego telefonu i smartwatcha, oraz synchronizuje się z dedykowanym systemem kryptowalutowym.

pozwolę sobie na subiektywny komentarz, w zakresie #!$%@?, etyki zawodowej. Nie chciałbym brać
@Ravenek: dopóki dobrowolnie bierzesz w tym udział, to nie widzę problemu

a pomysł z bieganiem czy jazdą na rowerze - jeśli miałbyś dostawać tokeny znikąd za dystans, to bez sensu, bo nic z nimi nie zrobisz, ale kupujesz je za BTC i wtedy już można zastosować jakiś przelicznik, zasilić giełdy DeFi, na których ostatecznie wymienisz te tokeny z powrotem na BTC i potem te BTC sprzedasz z zyskiem lub ze stratą
@elementarz1: Bla bla, przecież big tech patentuje wszystko jak leci, bo w sumie czemu nie? Jak ktoś kiedyś to wykorzysta to będą mogli ubiegać się o odszkodowanie.

Sony kiedyś opatentowało oglądanie reklam, w sensie, że kamera w tv sprawdza czy patrzysz na ekran, jak nie patrzysz to reklama się pauzuje. To było dawno temu, mimo że jest technologia to jakoś nie słychać, żeby to wprowadzali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukas12x: Microsoft ma jeszcze id2020.org.
(Razem z GAVI i fundacją Rockefellera).
Powiązana sprawa. Digital ID, digital wallet i cbdb z terminem na wydanie.
Osobiście uważam, że parcie na szczepionki mialo wprowadzić cyfrowy pazport covidowy dla wszystkich, nie udało się do końca, ale z takiej możliwości kontroli ludzi elity szybko nie zrezygnują.
https://www.nfcw.com/2021/06/01/372591/eu-to-lay-out-plans-for-europe-wide-digital-identity-wallet/
To tylko digital ID i cyfrowy portfel.
Tu publikacje ECB p CBDC:
https://www.ecb.europa.eu/home/search/html/central_bank_digital_currencies_cbdc.en.html

Szefowa IMF o szczepionkach (a właściwie
Earna - @lukas12x: Microsoft ma jeszcze id2020.org.
(Razem z GAVI i fundacją Rockefel...

źródło: comment_1644631922OGkmkbetzlyVtXvBI45s4p.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukas12x: BTC/ETH pewnie zakażą bo hurr durr klimat... Podobnie z Monero ale z innych względów. To są moje przemyślenia, nie porada finansowa.
Może zostania jakaś waluta nad którą będą mieli.kontrolę do rozliczeń międzynarodowych - xrp/chainlink?