Wpis z mikrobloga

Jestem na kwarantannie już tydzień i mi z nudów totalnie odwaliło, ostatnio interesuje się dużo drukiem 3d i jak na złość na portalu aukcyjnym znalazłem i pod wpływem impulsu kupiłem.
Jakieś rady dla początkującego w te klocki?
Ma ktoś doświadczenia z tą konkretną drukarką?
Jak oceniacie zakup, dobra okazja czy sfrajerowałem się?
#drukarki3d #druk3d
Pobierz
źródło: comment_1644610941dlagIYfSwwGjfjkOKUjIDr.jpg
  • 7
na początek starczy, pozniej mozesz na co innego przejsc

1. poczytaj jaki filament ma jaką temperaturę i jak ustawić drukarke czyli slicer (Cura/PrusaSlicer)
2. wypoziomuj dobrze stół
3. ustaw wolniejszy druk około 30-40 mm's i wolniejszą pierwszą warstwe ok 10-15 mm/s

jak bedziesz mial problemy z pierwsza warstwą to napisz na tagu #druk3d i mnie zawolaj
@SHOGOKI: poziomowanie to klucz do rozwiązania 30% problemów, 30% rozwiążesz kalibracją, 20% suchym filamentem, 10% hamowaniem siebie jeśli chodzi o modyfikacje drukarki, a reszta to szczęście. :D
@SHOGOKI: najlepiej zanim zaczniesz składać to obejrzyj sobie ze dwa razy tutorial żeby wiedzieć na czym się skupić przy składaniu danego modelu i jakie ma słabe punkty.
@Reloaad: no obejrzałem już kilka i samo składanie jest proste jak sikanie, jest prawie zmontowana w pudełku.
Kalibracja i poziomowanie to będzie wyzwanie.
Doradzają też że jak tylko doprowadzisz do drukowania to dorobić kilka pierdółek jakieś pokrętła do śrub pod łożem, jakieś usztywnienie konstrukcji.
Na takich kanałach "pro" hwalą i mówią ze to totalnie nie potrzebne.