Wpis z mikrobloga

@Bomfastic: @Adam_Prosty:
nie wiem czy to o tym badaniu mówil Bodnar, ale wspominał w jakimś wywiadzie, że ktoś robi badania:
1) za późno podając amantadynę (ta - o ile - działa, to jedynie na wczesnym etapie)
2) podaje za małe dawki (nie pamiętam, ale chyba niższe niż w leczeniu grypy... tzn. grypy tymi dawkami też nie wyleczysz)

Nie wiem czy to to samo badanie, ale zainteresowani mogą poszukać więcej danych.
@jakubz: Szkoda, że jak przeprowadzał eksperyment medyczny z amantadyna na swoich pacjentach, podając dawki nie zalecane przez producenta tego leku, to nie robił żadnych zapisów z przeprowadzonych obserwacji. Chodzą słuchy, że na przepisywaniu amantadyna ładnie się dorobiła, bo nie robił tego w czynię społecznym.

"Recepta, realizacja, test, zgon
W danych, do których dotarłem, jest jeszcze jedna istotna liczba. 17 osób, którym doktor przepisał amantadynę i które zrealizowały recepty, zmarło. Przypadki są
@MajorParowa: a w szpitalach ludzie nie umierają? bo nie wiem czego ma to dowodzić? Po szczepieniach, opiece lekarskiej, oraz szpitalnej lu dzie z podanych roczników też umierają...

Ja nie chce szczególnie bronić Bodnara, ale akurat zapamiętałem ten fragment i przytaczam, bo ktoś zainteresowany może sobie poszpera (tzn. ja nawet nie wiem czy o nim mówił).

niestety taki emamy media, że z artykułów nic nie wynika. Kiedyś by skonfrontowali treść artykułu z
@jakubz: przecież zapytali doktora Bodnara, masz zacytowane nad źródłem. Sęk w tym, że amantadyna badano nie tylko w Polsce i wszędzie wnioski są identyczne, amantadyna nie ma żadnego wpływu na przebieg choroby Covid-19.
Problem polega na tym, że z artykułu wynika brak kierowania na testy PCR, tylko przepisywanie amantadyna "hurtowo" gdzie doprowadziło to do braku tego leku dla rzeczywiście go potrzebujących.
Nie mi oceniac Bodnara, jednak wyniki badań w zestawieniu ze