Wpis z mikrobloga

Siema, kupiłem sobie węgiel aktywny i nie wiem czy to nie jest jakaś lipa i czy mogę na pewno to włożyć do filtra, jest ktoś kto zna tę firmę? bo w internecie nie mogę opinii znaleźć.
I jeszcze mam takie pytanie, gdzie można najłatwiej znaleźć jakiś fajny korzeń/konar do akwarium? ostatnio chodziłem 4 godziny po lesie i nic a jak już coś ciekawego to spróchniałe. Dodatkowo nawet nie wiem z jakich drzew można a które się nie nadają. Na allegro są jakieś korzenie ładne niby ale są dość drogie i wolałbym chyba znaleźć jakiś samemu.
Jeśli ktoś zna odpowiedzi, będę wdzięczny.
#akwarium #akwarystyka.
Halt - Siema, kupiłem sobie węgiel aktywny i nie wiem czy to nie jest jakaś lipa i cz...

źródło: comment_1644597167U9yXTSPIsCLnCAikY4mU3d.jpg

Pobierz
  • 3
@Halt: chiński no name, ciężko porównać węgle między sobą, ja tylko słyszałem że niektóre węgle bardziej nadają się do filtrów powietrznych, a nie do wody, ale ciężko mi się wypowiedzieć. Ja używam Aquaela lub Seachema. Aquael jest w pałeczkach jak Twój, a Seachem jest w granulkach - można trochę więcej wsypać.

Tu o korzeniach polskich:
https://domowe-akwarium.pl/akwarium/drewno-w-akwarium

Ja wkładałem kupione na Allegro, mangrowiec i red moor, przy czym to co sprzedawane jest
@Halt: zużyj sobie ten co masz, może nie jest taki zły. Tylko przepłucz, inni jeszcze go "aktywują" we wrzątku czy coś takiego, ja uważam że to bezsens, bo skoro to jest węgiel aktywowany to nie potrzebuje aktywacji.