Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali? Iphone 11 czy Samsunga S20 FE 5G? inne nie wchodzą w grę bo takie mam do wyboru.
Mam dylemat - z jednej strony używam obecnie ipXR ale trochę brakuje mi asystenta google przy podłączeniu z samochodem. Jednak mocno zniechęciłem się wcześniejszymi androidami. Czy S20 FE 5G chodzi równie gównianie jak inne androidy po czasie? Miałem huawei p20 a potem xioami mi10 lite 5G. No i w ip11 trochę boli brak 5G - gdzie w tym roku ma być aukcja na częstotliwości.

#samsung
#apple
#android
#ios
  • 23
@MMaros: przeciez juz wybrales, to po co wykopkow pytac? ¯_(ツ)_/¯


@PurpleHaze: no ale może coś się zmieniło ostatnio? I może ktoś ma takiego samsunga od roku, bo na YT w testach syntetycznych i na papierze samsung wydaje się lepszy.
@MMaros: ja mam s21, znajomy z pracy s20 fe (bez 5G) i on specjalnie nie narzeka poza gabarytem.
Musisz sam zdecydowac, bo tu masz takich ekspertow jak @1Artur ktory ci napisze ze tel nie bedzie dostawal aktualizacji. Jak samsung pisze o 4 latach wsparcoa czylo do 2025 ¯\_(ツ)_/¯

Jesli przywykles do ios to wybor jest prosty.

Jesli przeszkadza ci cos w ios i chcesz androida to juz nie sa te czasy
@PurpleHaze: No właśnie będę musiał się poważnie zastanowić. Bo największy zarzut do iOSa to brak polskiego SIRI (niby coś tam pracują), na android auto - obsługa głosowa super działała w porównaniu z iphonem (mówiąc mu po angielsku gubił sie w polskich nazwach ulic itp).
@MMaros: Ja bym wybrał iphone. Pomimo pewnych wad uwazam ze jest lepszym wyborem niż android. Wiem tez ze jest aplikacja Google asystenta na iphone ale nie korzystam wiec nic nie mogę o niej powiedzieć.
@clas: Dzięki! Rzeczywiście jest po zainstalowaniu asystenta Google na iOS na CarPlay rozumie Polską mowę. Wcześniej w Google mapach próbował tłumaczyć na angielski.
@clas: Dzięki! Rzeczywiście jest po zainstalowaniu asystenta Google na iOS na CarPlay rozumie Polską mowę. Wcześniej w Google mapach próbował tłumaczyć na angielski.


@MMaros: Pamiętaj tylko ze Google żre każdą informacje która jest możliwa do zebrania. Mi to jednak trochę przeszkadza.
S20 FE 5G

Samsung poinformował media o wydłużeniu wsparcia dla wybranych smartfonów i tabletów Galaxy. Tym razem dotyczy to aktualizacji bezpieczeństwa, które będą udostępniane regularnie (co miesiąc lub co kwartał) przez co najmniej cztery lata.

Oto pełna lista urządzeń Galaxy, których dotyczy ta deklaracja:

seria Galaxy S: S10, S10+, S10e, S10 5G, S10 Lite, S20, S20 5G, S20+, S20+ 5G, S20 Ultra, S20 Ultra 5G, S20 FE, S20 FE 5G


@1Artur:
@MMaros: masz komputer z Windowsem czy Maca? Jeżeli Maca to lepiej 11, natomiast jeżeli masz nowszego Windowsa to S20 FE jest dużo lepszym wyborem, możesz go podłączyć przez aplikacje Twój Telefon i masz wtedy bezprzewodowy dostęp do zdjęć, aplikacji, możesz wykonywać i odbierać połączenia na kompie, wszystkie pliki masz od razu przesyłane na komputer, no i S20 FE będzie miał jeszcze dwie aktualizacje duże, plus wsparcie do 2024 lub 2025 roku,