Wpis z mikrobloga

Przemyślałem to sobie i sprawdziłem CEIDG pod kątem przedsiębiorców nazywających się „Sebastian Podsiadło”. Jest ich sześciu. Jednego odrzuciłem na starcie bo prowadzi jak najbardziej praktykę lekarską. Mamy jeden wykreślony wpis Radomiaka. Reszta to Śląsk i Podkarpacie.

Ten z Radomia podjął działalność w 2010 roku i zakończył ją w 2014. Zajmował się szerokim wachlarzem usług, od inżynieryjnych po fotografię, media społecznościowe itd.

Wnioski:

1. Seba może nie mieć 26 lat, bo w 2010 miałby lat 14. Gdzieś taką informację znalazłem o jego wieku, stąd mogę być w błędzie.
2. Nie ma śladu po pozostałych działalnościach gospodarczych jako osoby fizycznej.
3. Może Seba miał spółki? Wtedy mógłby mieć „4 firmy” naraz. Mógł być np. cichym udziałowcem z mniej niż 10% udziału i wtedy nie widnieje w KRS ani nie wyskakuje w googlu w tych para-KRS, a jedynie jest w aktach rejestrowych.
4. Może ten Sebastian z Radomia to inna osoba?
5. Myślę jednak, że prawda jest taka, że Seba mógł być cichym wspólnikiem i sobie sprytnie ogarnął po prostu opcje na udziały/akcje spółek kapitałowych żeby się nie wychylać. W ten sposób zbudował strukturę wladcicielską taką, że miał np. 5% w umowie spółki, nie ujawnił się w KRS i miał umowę przedwstępną na udziały z jakimś dłuższym okresem do realizacji opcji i po prostu - mając też wiedzę o ograniczeniach z tyt. obrotu instrumentami pochodnymi - sobie się ukrył bo nie chciał rozgłosu?

Czy może ja w CEIDG czegoś nie dostrzegam? Te wszystkie para-KRSy też milczą.

#sebcel
  • 13
@PositiveRate: jego 4 firmy to ksiazka ktorej nie wydal, ,,sklep internetowy" ktory nie funkcjonował, jak wpisalam kiedys w google wilkmaqey to wyskoczyly mi jakies bluzy z wilkiem wklejonym w paincie i napisy na rękawach tez, szkoda ze nie mam screena bo juz tego nie maxD i tego typu farmazony teraz wielki łelf ex xD