Wpis z mikrobloga

Drogie mireczki tagu #zegarki #zegarkiboners i może #kontrolanadgarstkow
Rozglądam się za niedrogim zegarkiem. Jak dotychczas wpadły mi w oko następujące modele:

Davosa 161.456.15
FREDERIQUE CONSTANT FC-303NS5B6
ATLANTIC 527594121S

Generalnie myślałem raczej o szwajcarskim, ale nie jestem pewien czy nastawianie się na KONIECZNIE szwajcarski ma sens. Czy to nie jest tak "ooo młody SZWAJCAR to jest to, żadne tam japońce. TYLKO SZWAJCAR, suchaj wujka młody"?

Może znacie jakieś inne modele, które by były w podobnej stylistyce? Generalnie Davos i FC mi się bardziej podobają, bo mają niebieskie akcenty, a Atlantic wydaje mi się bezpiecznym klasykiem.
Średnio siedzę w samych zegarkach, kojarzę że FC to raczej dobra firma, ale pierwszy raz widziałem coś takiego jak Davos, jakieś opinie o tym gagatku?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mgr_rybak: Mógłbyś podrzucić jakiś rzetelny materiał, żebym mógł się dokształcić w kwestii mechanizmów? Czy to raczej dużo różnych stron, googlowania, czytania opinii, testów? Lepiej brać jakiegoś orienta i w------e? Też nie chce płacić za zegarek więcej tylko po to, żeby mieć napis.
  • Odpowiedz
@taki_typa: jeśli spojrzysz na każdy z tych zegarków i na dowolnego Orienta, i nie widzisz różnicy pomiędzy nimi, to po co ci ten zegarek, skoro nie dostrzegasz jego urody?
Status możesz podkreślać dowolnym elementem garderoby. Koszula szyta na miarę, okulary w dobrych oprawkach, jeśli nosisz, dobre buty (które dodatkowo będą wygodne do chodzenia w nich).
Zegarek jest mało praktyczny do codziennego noszenia, jeśli jest ci wszystko jedno jak wygląda.
  • Odpowiedz
Też to nie są jakieś straszne pieniądze. Patek to to przecież nie jest :D


@taki_typa: to prawda. Co byś nie kupił, to będzie się nosić. Zegarek musi cieszyć oko, każdy z „pytanych” jest wyraźnie różny. Bardzo polecam sprawdzić na żywo, zdjęcia bardzo zmieniają pogląd na te urządzenia.
  • Odpowiedz
@taki_typa: jak kolega napisał najlepiej zobaczyć na żywo.
Co do mechanizmów to masz np. stronę calibercorner.com można poczytać o danych werkach co reprezentują, skąd pochodzą. Bo np. ten w FC to FC-303, który tak naprawdę to SW200-1 i właśnie taki sam jest w Davosa. Dalej patrząc to jest to klon ETA 2824-2, który siedzi w Atlanticu. SW powstał ponieważ ETA nie chciała już więcej sprzedawać (tak mówią źródła). Takie to
  • Odpowiedz