Wpis z mikrobloga

@humojek: Hej miraski. W związku z akcjami, które dzieją się pod NBP podczas wypuszczania monet, dziwnymi komitetami i bezczynnością NBP chciałabym zbadać sprawę głębiej i napisać artykuł na ten temat - nie relację z wydarzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będę oczywiście rozmawiać z policją (wczoraj członkowie komitetów w jednym z miast byli spisywani), z NBP, ale przede wszystkim szukam istotnych źródeł - wśród Was.

Poszukuję osób, które:
- stały w kolejkach i były świadkami tego, co się działo
- kontaktowały się z NBP, szczególnie tych, które uzyskały odpowiedź
A przede wszystkim:
- osób, które są w stanie więcej powiedzieć na temat zawiązujących się komitetów
- w wersji idealnej członka komitetu bądź osoby z listy
- i wszystkich tych, którzy chcieliby się podzielić informacjami
Wszystkim źródłom gwarantuję anonimowość, wszystko będzie się odbywać zgodnie z prawem prasowym.
Jeśli z mojego researchu wyjdzie coś godnego publikacji, to zgłoszę tekst do prasy.
Kontaktujcie się ze mną prywatnie, informacji z komentarzy nie będę mogła użyć. Z każdą z osób, która się zgłosi, najchętniej porozmawiałabym przez videorozmowę - a jeśli to możliwe, to podczas spotkania, jeśli jesteście ze śląska.
A, jeśli zastanawiacie się, po co mi to, to jestem pod koniec studiów dziennikarskich, mam też już pewne doświadczenie w mediach. Jeśli uważacie, że temat jest do nagłośnienia i jest grubszy niż bitwa w kolejce po karpia, to koniecznie się do mnie odezwijcie.

#numizmatyka #monety #nbp
  • 8
@humojek: Gdańsk 80-100 ale teraz nie wiem co chcesz osiągnąć tym artykułem. Jaki widzisz sposób naprawienia tego procederu?
to jest tak dziwy klimat hobby, że się w głowie nie mieści. Nie da rady zrobić 100tys sztuk monety bo to już nie będzie numizmatyka, a zbieractwo bez walorów. (zresztą kiedyś tak już były wypuszczane monety i teraz ich ceny to 50-55zł)

Sam nie raz zastanawiałem się jak to by można było rozwiązać
@adrwas Sensowny sposób to kolejka według kolejności przyjścia w dniu premiery. Żadnych ustawionych list cwaniaczków, których i tak nikt inteligentny nie respektuje, co prowadzi do przepychanek, które nasilają się w ostatnich 30 minutach. Ale, żeby taką uczciwą kolejkę trzymać w ryzach to niezbędna byłaby Policja, nie oszukujmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozdanie identyfikatorów mogłoby się rozpocząć już o 7:00 -7:15 na dobrą sprawę.
@okrim:

Ale, żeby taką uczciwą kolejkę trzymać w ryzach to niezbędna byłaby Policja, nie oszukujmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Policja nie jest od pilnowania kolejki i sprawdzania kto wchodzi do niej - nie ma tego w ich obowiązkach służby. Ostatnio normalnie ludzie przy policji wchodzili i mówili, że tam stali, a policja nic nie robiła.

Sensowny sposób to kolejka według kolejności przyjścia w dniu premiery


Tak
@adrwas:

Ostatnio normalnie ludzie przy policji wchodzili i mówili, że tam stali, a policja nic nie robiła.


No dobrze, wiadomo, że zawsze znajdą się jakieś cwaniaczki. Ale gdyby ktoś się zaczął zbyt agresywnie zachowywać, to Policja może takiego delikwenta usunąć.

Tak ale prywaciarz postawi 3 osoby po północy, a nad ranem przyjdzie ekipa 20 osób i powiedzą, że tu stały.


Im dalej stoisz, tym właśnie więcej osób może CIę minąć i
Im dalej stoisz, tym właśnie więcej osób może CIę minąć i się wepchać przed kogoś przed Tobą. Dlatego ja się ustawiłem 2 metry od drzwi wejściowych i nie dałem się zepchnąć w tył. Nie było fizycznej możliwości, żeby 20 osób weszło przede mnie.


@okrim: ale już pisałem Tobie na PW u Ciebie w Szczecinie o 4tej było 9 osób u mnie o 4tej w Gdańsku było 70, pierwsi ludzie ustawiali się
@adrwas: wiesz co, zadaniem dziennikarza raczej nie jest podawanie gotowych pomysłów na to, jak rozwiązać jakiś problem i to nie jest też moim celem. może mylę się, twierdząc, że jest tu ciekawy temat do zbadania, ale dlatego właśnie piszę, że zaczynam od researchu, a research pokaże, czy to materiał na dobry tekst. najbardziej teraz zależy mi na kontakcie z osobami, które wiedzą więcej o tych komitetach. napiszę do Ciebie później na