Wpis z mikrobloga

Cześć, polecicie jakieś zestawy ćwiczeń, plany treningowe do nauki pływania (w szczególności kraulem). Mam 28 lat, ale nie umiem dobrze pływać (naukę przerwałem jako dziecko). Już wtedy musiałem mieć problemy z technika i oddychaniem, ktore powtarzają sie za każdym razem gdy jestem na basenie - mecze się i brakuje oddechu po 15 metrach kraulem tak, ze muszę stawać i odpoczywać. Nie jestem ulany, powiedziałbym ze wysportowany, biegam półmaratony, latem rowerek, chodzę na silke i gram w kosza. Jest to mega frustrujace, choć za każdym razem gdy mam iść na basen łudzę sie ze będzie inaczej (to co przeczytałem w necie idzie w zapomnienie po pierwszych 5 minutach kiedy jestem wypompowany). Ostatnio, kiedy chciałem wrócić na basen po jakiejś rocznej przerwie dopadło mnie mega zniechęcenie (te same problemy) i juz po kwadransie chciałem wyjść bo nie miało to sensu. Opcja jest trener, ale jako dziecko „pływałem” w dwóch grupach i jak widać nie przyniosło to skutku. Dziś ci sami trenerzy dalej uczą w małym mieście w którym mieszkam wiec czuje pewne zniechęcenie. Nie chce rezygnować z pływania i żyć ze świadomością ze tego nie da sie zmienić. Tym bardziej ze zastanawiam sie nad triathlonem za pare lat. #plywanie #basen #naukaplywania
  • 2
@Peptalk: trener pływania. Sam nie nauczysz się techniki, być może będziesz popełniał mniej błędów i mniej się męczył, ale nie nauczysz się dobrze pływać samemu z YouTuba. Tylko idź do trenera, który uczy kraula, a nie na szkółkę dla dzieci, gdzie główny nacisk jest na to, żeby się nie potopiły.

PS. Jak się szybko męczysz w basenie, pomimo dobrej kondycji ogólnej (bieganie) to najprawdopodobniej za mocno i za szybko machasz nogami.