Wpis z mikrobloga

RELACJA ZE STANDUPU GLAPY 9 LUTEGO 2022!
Witam najserdeczniej, jako że pierwsza relacja ze standupu zebrała trochę plusów kontynuujemy tradycję. Tym razem jest trochę mniej suchych faktów, a więcej cytatów bezpośrednich z Glapy, bo ewidentnie było wczoraj polewane na posiedzeniu RPP i dziś nadal trzymało xDD


- wzrost PKB za 2021 5,7%, w IV kw ok 7%, na rynku pracy jest w pytę, nie ma bezrobocia, wzrost płac przebija inflację (ani słowa o spirali cenowo-płacowej)
- inflacja na całym świecie nadal rośnie, nie tylko w Polsce, w strefie euro AŻ 5%, wszędzie jest inflacja, u nas jest 2x wyższa bo się rozwijamy 2x szybciej
- NBP zaczął podnosić stopy we właściwym momencie
- moment rozpoczęcia podnoszenia stóp był właściwy
- jak ktoś mówi inaczej to są to PIRAMIDALNE BZDURY
- przypominam jeszcze raz że nawet MFW powiedział że nie było to ani za późno ani za wcześnie, powtarzam to w nieskończoność, ale i tak będzie to w nieskończoność ODBĘBNIONE
- jak ktoś mówi, że moment był zły to to są KURIOZALNE KSIĘŻYCOWE TEORIE
- drugim kłamstwem jest teza że chcemy słabą złotówkę, chcemy mocniejszą, możemy robić drgnięcia kursu PLN ale to trwa raptem kilka dni
- dziękuję prezydentowi za wystawienie mnie na kandydata na drugą kadencję
- moja reelekcja umocniłaby przekonanie o stabilności polskiej waluty i gospodarki XD
- "opinia o Polsce jako kraju stabilnym istnieje i jest bardzo silna" XDD
- Polska jest 100% bezpieczna prawnie, politycznie, demokratycznie XDDD
- jak mówię CUD GOSPODARCZY to mnie atakujo
- niektóre stacje telewizyjne (w sumie to JEDNA STACJA) lubią dawać moje cytaty z 2021 roku ale mówiąc to nie mogłem przewidzieć pandemii która wydarzy się w 2020 roku
- jak wam nie pasują nasze prognozy to możemy ich nie robić
- nasze projekcje za pół roku na bank będą chybione
- nie no dobra, jednak nadal będziemy je przedstawiać (ale nadal nie będą się sprawdzać)
- przyjdzie moment, że inflacja zacznie spadać - "jak coś maleje to rośnie, inflacja bardzo wzrosła i będzie maleć"
- najbardziej cierpimy w Unii przez prąd (tu cytacik z billboardów propagandowych)
- "nie można się kopać z koniem, deszcz pada, trzeba wziąć parasol" XDD
- wzrost cen energii obniży naszą konkurencyjność, "jedyną drogą jest budowa energii elektrycznych" (elektrowni atomowych)
- rząd uruchomił tarczę, która bardzo obniża inflację, to jest do lipca, ale muszą do końca roku
- podejmujemy zdecydowane ale rozważne kroki "TO JAK STĄPANIE PO BAGNIE" XD
- "kiedyś tam kiedyś zaczniemy przecież zakończymy ten cykl podwyżki a kiedyś tam kiedyś będziemy obniżać być może stopy procentowe" XDDDD
- chcemy sprowadzić inflację do 2,5% (+/- 1%) w średnim okresie czyli do 2 lat, ale wiemy już, że się to nie uda xD
- ale proszę tego nie cytować, bo może wydarzy się coś dobrego i jednak się uda XD
- pojawiam się dziś przed państwem jako JASTRZĄB
- "użyjemy wszelkich możliwych środków, ale tu tutaj przecinek a nie kropka", po chwili namysłu: "chociaż przed ale nie powinno być przecinka" XD
- jesteśmy bliscy tego, żeby PKB rosło za szybko
- "nie ma zdrowego rozsądku w ustawie, ale w głowach powinien być, jakiś ostateczny cymbał by to zrozumiał"
- jesteśmy jednym z najsilniejszych przemysłowo krajów, produkujemy prawie wszystko i eksportujemy prawie wszystko XD
- "wszyscy jesteśmy jastrzębiami"
- Ukraina i brak KPO psują nam złotówkę, ale gdybyśmy mieli EURO zamiast PLN to by nam zredukowali tempo rozwoju do zachodniego "a my na stałe bylibyśmy tylko pracownikami przy, no, jak się nazywają te roślinki takie smaczne?" SZPARAGI! XD
- "Pan Bóg się śmieje jak patrzy na nasze plany"
- "te środki z KPO się nam należą jak psu... buda? micha! tak, bo psy nie powinny być w domu, tylko w budzie trzymane jak moje psy które śpią na łóżkach albo w wygodnych miejscach, a są dużymi wilczurami, ale mam też małe kundelki" XDDD
- czasem sam muszę sobie patrzeć w lustro jak Polska się zmieniła
- do stupek 4% to generalnie #!$%@? autostradą
- "jak ktoś jest rozumny to raz jest gołębiem, raz jest jastrzębiem (...) jak jest kryzys należy być SUPERGOŁĘBICĄ" XDDD
#nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp #bekazpisu #stopyprocentowe
affairz - RELACJA ZE STANDUPU GLAPY 9 LUTEGO 2022!
Witam najserdeczniej, jako że pie...

źródło: comment_1644434354LBfqBMjV2BHGeDjJ3k4ztM.jpg

Pobierz
  • 22
@affairz:

Ja mogę powtórzyć te słowa
Chcę, żeby państwo to usłyszeli
Mamy wilczury mamy szparagi
I to są fakty tutaj nad Wisłą
To ja, ja znam receptę
A recepta jest bardzo prosta
I przypomnę jeszcze raz
Proszę tutaj prosto w twarz

Stópki w górę
Stópki w górę
Stópki w górę
Stópki w górę

Stópki w górę
Stópki w górę
Stópki w górę
Stópki ópki pki

Glapatronic
Glapaglapaglapatronic

Stópki w górę
Stópki
@Rumin: pamiętam do dzisiaj konferencje na temat budżetu gdzie rekwizytem był giga bochen chleba xD prof Kołodko podzielił ten bochen przypisując każdemu kawałkowi odpowiednią składową budżetu a później uciekł, żeby nie odpowiadać na pytania dziennikarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) szkoda że nie mogę znaleźć wideo z tej konferencji bo to też było złoto