Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pytanie o naukę języka norweskiego. Nauczyliście się go samodzielnie czy kursy? Polecacie jakieś apki, książki, podcasty? Dużo czasu przebywam w podróży, dlatego preferuje samodzielną naukę. Jest to możliwe Waszym zdaniem bez podstaw?

#norwegia #naukajezykow
  • 4
@habas

Ja zrobiłam kiedyś fiszki z Edagara na Quizlet Fiszki
Niestety Quizlet nie wspiera norweskiej wymowy, ale możesz sobie ściągnąć jakaś wtyczkę. Ewentualnie możesz sobie znaleźć gdzieś nagrania do tego wydania na chomiku.

Tutaj są zdania po norwesku z nagraniami (Anki), jest ich całkiem sporo, ponad dwa tysiące Link

No i z innych rzeczy to NTNU zrobiło taki kurs, tam są jakieś dialogi, podstawowa gramatyka itp.
@habas: Robiłem coś z NTNU, które wspomina Mirabelka wyżej. Można sprawdzić.

Ogólnie ja się uczę też z nauczycielem. Jednak niektóre rzeczy warto "osłuchać" czy poprosić o dokładnie wytłumaczenie. Ważne! Najlepiej, gdy nauczyciel jest z regionu, w którym mieszkasz. Można się osłuchać z lokalnym dialektem.
@Zashi: A, i apki. Robiłem Duolingo sporo, ale to tylko dodatek. Nie można tego traktować jako główne źródło nauki. I od jakiegoś czasu - gdy już rozumiem trochę, co czytam - wolę pouczyć się np. na newsach z internetu niż robić głupie zadania z Duo.