Wpis z mikrobloga

Właśnie złożyłem komputer, na pokładzie i5 4670 ze standardowym chłodzeniem dostarczonym z prockiem.

Radiator był fabrycznie posmarowany jakąś pastą więc po prostu go przytwierdziłem.

Odpalam uefi a tam temperatura cpu rośnie od 60 do 70*c, spieprzyłem coś, pasta może być słaba czy musi się wygrzać?

#pytanie #komputery
  • 21
@Woockashek: Pasta podobno kilka miesięcy może się wygrzewać. Spokojnie, też przed zmianą pasty bez podkręcania miałem 50-60 stopni. Potem po wymianie pasty zaczęło spadać i jak się wygrzała to teraz powyżej 50 stopni nie wskoczy. Procek obecnie podkręcony :)
@Remik2013: zrobisz mi screena z biosu? Mam problem żeby poustawiać wszystkie wartości na MSI Z87 g43. Jak na razie jedzie na 4.0 z OC genie + chłodzenie SPC Fortis i mam < 30 stopni w idle i do 70 w stresie
@andromenda: na razie chciałem po prostu odpalić na standardowych ustawieniach. Co to znaczy "Ma kiepsko zrobione odprowadzanie ciepła, musiałbyś go rozebrać żeby wewnątrz pastę zmienić"? Mówisz o zdjęciu radiatora, rozebraniu go czy może mam w jakiś magiczny sposób rozłożyć procesor?