Wpis z mikrobloga

@bohun21 ja gram od swiat praktycznie codziennie ze starymi, pierwsze rozgrywki zajmowaly nam ponad 3h, po drobnej wprawie 2-2,5h, od tygodnia gram z dodatkiem wenus i znowu schodzi nam sie 3-4h, bo nauczylismy sie juz wszyscy wykorzystywac dobrze niebieskie karty i gramy z wymianą kart w fazie dobierania kart, żeby rozgrywka byla mniej losowa. Fajnie zbalansowana jest ta gra imo. Czesto konczymy z roznica kilku pkt.

@pansiano uwazam, bo zieleni szkoda (
ja gram od swiat praktycznie codziennie ze starymi,


@bizonsky: Zazdroszczę. Niesamowicie mnie ta gra wciągnęła, a co najwyżej raz na tydzień mogę zagrać. Chodzę na głodzie.

pierwsze rozgrywki zajmowaly nam ponad 3h, po drobnej wprawie 2-2,5h


@bizonsky: Nam to zajmuje najmarniej ze 4, ale ciągle jesteśmy na etapie, że trzeba czasem doczytywać, co dana karta robi (z lupą na ogół). No i "czekajcie, muszę jeszcze raz przeliczyć".
@bizonsky: @Andreth: nie wiem czy macie albo rozważaliście jakieś dodatki, ale must have'em jest "Preludium". Nie komplikuje gry, ani nie przedłuża jej rozkładania (w przeciwieństwie do innych rozszerzeń), a jednocześnie skraca grind początkowych rund, gdzie każdy robi po jednej akcji i pasuje bo nie ma już zasobów. Szybciej zaczyna się to soczyste "mięsko" rozgrywki.
@Andreth nie jest zbugowana, po prostu ludzie czasem niedokladnie znaja zasady i tak mysla. Wiem po sobie gdzie myslalem grajac pare pierwszych razy ze starszymi, ze za miasto tez jest 1pkt na koniec gry, a nie tylko za sasiadujace z nim lasy. Ja zadnych bugow w kazdym razie nie zauwazylem. Ale gra sie troche dluzy w oczekiwaniu na ruchy innych i jak ktos pojdzie afk to nawet pol godziny moze go nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: @bizonsky: ja w multiplayer nie grałem, ale z botami jest całkiem przyjemnie - można nawet przyśpieszczyć animacje i czekać na ruch komputera krócej. Bugów nie zauważyłem, a zasady TM znam dość dobrze. Jedyny minus, że wygrywam 60-70% gier na najtrudniejszym poziomie, a nie jestem w tę grę jakoś specjalnie dobry. ¯\_(ツ)_/¯
@sonthonax gralem dzis w preludium pierwszy raz, 9 rund i po grze. Rozgrywka bardziej soczysta, ale dla mnie za krótka. Chyba zaczniemy grac, ze poziom wenus jest wymaganym czynnikiem globalnym do zakonczenia gry, zeby to wyrownac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizonsky: moim zdaniem lepiej po prostu zagrać dwie krótsze rozgrywki z Preludium, niż jedną dłuższą bez. Chociaż mam wrażenie, że 9 rund to i tak trochę mało. W moich rozgrywkach często skupiamy się na kartach które dają dużo punktów, a niekoniecznie podnoszą wskaźniki terraformacji.