Wpis z mikrobloga

Cześć mirki z tagu #zloto i #gospodarka

Oczekiwania rynku i chyba prezes #fed sam potwierdził ze stopy w USA będą iść w górę od marca. Nie jestem ekonomista ale wydaje mi się ze wtedy umocni się dolar do reszty walut (chyba ze wybuchnie wielki kryzys wtedy nie wiem jak to będzie ale przy kryzysach wydaje mi się ze inwestorzy wycofują się z gospodarek rozwijających się i przenoszą środki do „pewnych” gospodarek, USA/Szwajcaria czy stara Unia).

Jak idące stopy w górę w USA wpłyną na notowanie złota?
Historycznie chyba przy dużym dodruku pieniądza (dużej inflacji) złoto rosło a przy wysokich stopach i chłodzeniu inflancji złoto nie jest dobrze notowane.

Jakie macie przemyślenia w perspektywie 5-10 lat dla wyceny złota?
  • 3
@dzester: ja jestem tego zdania co Cezary Graf. Można mieć o nim różne zdanie, ale wg mnie w tym akurat ma rację. Kryzys dopiero nadejdzie to już za bardzo się rozkręciło. Będą teraz próbowali różnych sztuczek, żeby to przykryć, ale to nic nie da. Złoto w złotówce #!$%@? w kosmos, w dolarze nie musi, albo może tylko troszkę zdrożeć.
@Nie_jezdze_taksowkami: Wiesz jak to mówią jak co roku przewidujesz kryzys to w końcu trafisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawda gdzieś zawsze jest pośrodku. Mamy bardzo dużo „wydrukowanej” kasy w funduszach, bankach itp itd

I tez uważam ze uderzy jakiś kryzys który, występuje co 7-10 lat ale czy to będzie taki kryzys ze cofniemy się do lat 90? Nie wiem i mam nadzieje ze nie będzie tak ale