Wpis z mikrobloga

#pies #weterynarz #porada #pytanie #elk

Mirki, wygląda na to, że będę musiał usunąć u maltańczyka guzka na grzbiecie bo świństwo powoli rośnie. Wiem bo fryzjerka zwróciła mi uwagę na ten guzek po raz pierwszy.

W związku z tym mam pytanie - czy może to zrobić bezpiecznie ogólny weterynarz, czy szukać specjalisty? Jeżeli tak to czy ktoś może polecić dobrego w okolicach Ełku?
Mieszkam poza Ełkiem. Mój weterynarz ma chirurga, zrobił zabieg sanacji u mego psa bez problemu, ale po opiniach w internecie mam wątpliwości.
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antb47: a czy wiadomo jaki to rodzaj guza? Mój pies miał guza i wycinał go zwykły lekarz weterynarii, potem na histopatologię i dopiero leczenie już u specjalisty onkologa. Ile twój pies ma lat? Z wiekiem u psów mogą się robić np tłuszczaki, więc może powinien zobaczyć to zwykły lekarz
  • Odpowiedz
@natkwiat: Lekarka widziała to już killka miesięcy temu. Mówiła, żę już kwalifikuje się do wycięcia (poniżej cm) ale nie nalegała. Postanowiłem obserwować czy to rośnie bo wydawało mi się, że miał to od lat, a także miał świetne wyniki badania krwi (potrzebne do usuwania kamienia nazębnego)
Pies ma ok. 5 lat (rocznik 2017)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antb47: skoro jest w dobrym stanie zdrowia to może lepiej mu to wyciąć, dać na histopatologię i mieć spokój? Porozmawiaj z lekarzem, ja to tylko oceniam z własnego doświadczenia z moim psem :)
  • Odpowiedz
@natkwiat: Skoro to podejrzanie się zachowuje to zamierzam to wyciąć i nie czekać czy to go zabije.
Zastanawiam się tylko czy w mojim małym mieście weterynarz z tym sobie poradzi.

Jak jest z raną po czymś takim? szybko się zagoiło?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antb47: mój miał szwy założone po +/- 10 dniach jechałam na zdjęcie, rana już była zagojona. Pewnie nie ma co czekać, ja jestem z Trójmiasta, jeśli mieszkasz gdzieś niedaleko to mogę polecić i dobrego weterynarza ogólnego i onkologa (mam nadzieję, że nie będzie potrzebny)
  • Odpowiedz