Wpis z mikrobloga

Mireczki spod znaku #apple - nie do końca wiem jak efektywnie używać funkcji Zdjęcia iCloud. Otóż mam iPhone z ponad 100GB zdjęć i filmów. Niektóre z nich przerzucałem ręcznie do iPada (AirDrop). Po zakupie MacBooka (niestety albo stety 256GB) chciałbym używać tej magicznej funkcji, jaką jest iCloud. Wykupiłem pakiet 50GB i próbuję to uruchomić, na próbę z iPadem - zdjęcia się super szybko synchronizują.
Mam backup zdjęć poprzez Pobieranie Obrazów na zewnętrzny dysk (1TB). Część zdjęć/ wideo chciałbym mieć na dysku ale tak aby był do tego czytelny i szybki dostęp (bo szukać pojedyńczego zdjęcia w tysiącach to męczarnia…)

Czy teraz lepiej jest „tworzyć” bibliotekę na Macu i potem zsynchronizować z iPhone? Jak to efektywnie zrobić? Mam też dużo duplikatów i bardzo dużo wideo.

Czy każde zdjęcie zrobione urządzeniem podpiętym do iCloud automatycznie będzie wysyłane w chmurę? A może warto użyć Folderów Udostępnianych (np. rodzinie)?#apple #mac #macbook #iphone #ipad #ios #macos
  • 6
@barrus89: To dokupisz kolejny i kolejny i kolejny. Jak przestaniesz płacić to będziesz miał miesiąc na zarchiwizowanie gdzie chcesz.

Pamiętaj, że kupując iCloud nie martwisz się tym czy ten dysk na który archiwizujesz ci się nie zgubi albo nie padnie. Moim zdaniem te kilkanaście złotych miesięcznie (a kupując pakiet Apple One - jeszcze mnie) jest warte tego.
@barrus89: Zacznij od mniejszego i powiększ jak ci będzie potrzebne. Apple bardzo uczciwie podchodzi do zwiększania pakietów - zawsze jakoś proporcjonalnie to rozlicza jak powiększysz w trakcie trwania okresu rozliczeniowego.

I rozważ Apple One (najlepiej w wersji family) - jak porzucisz np. Spotify na rzecz Apple Music to może okazać się to bardzo korzystne finansowo.
I rozważ Apple One (najlepiej w wersji family) - jak porzucisz np. Spotify na rzecz Apple Music to może okazać się to bardzo korzystne finansowo.@nalejmizupy: @barrus89: Dokładnie jak kolega pisze, ja porzuciłem Spotify na rzecz Apple Music i przy okazji ogarnąłem AppleTV+, bardzo uczciwa cena z większym iCloudem, akurat żona ma swoje konta + znajomi i wychodzi tanio i dobrze :-).