Wpis z mikrobloga

Kroniki myrtany uświadomiły mi jak gówniany stał się rynek gier.
Naprawdę, nie pamiętam gry, która wciągnęłaby mnie tak bardzo, że ogrywałbym ją drugi raz miesiąc po skończeniu. W świecie, w którym każde nowa gra wygląda tak samo, takie same mechaniki, UI, obowiązkowy mult — są takimi zapychaczami czasu, robionymi przez korporacje, aby wydrzeć kolejne pesos od nerdów. I nagle pojawia się grupa fanów, robią najlepszą grę 2021 i to jeszcze za darmo XD
#gothic #kronikimyrtany
  • 14
  • Odpowiedz
@CosyGrave: No ja mam w ogóle tony przekmin na ten temat po premierze Archolos. Ale w sumie to co napisałeś to takie mega tldr względem nich xD.
Ogólnie szkoda tylko, że Kroniki mają taki boom tylko u nas, bo gdyby się odbiły choć minimalnie w krajach anglojęzycznych to mogłoby nawet globalnie wpłynąć na rynek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@CosyGrave: @plasq: pozostaje pytanie czy nie chodzi o trafienie w target ludzi mających na karku około 30 lat (znajoma mechanika, nowa historia)
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe ile jest przypadków nastoletnich graczy, którzy nie grali nigdy w Gothica 1/2, siedli do Kronik i zostali pochłonięci. Według mnie mod jest świetny, bo fani starej gry mogli przeżywać ją na nowo
  • Odpowiedz
@CosyGrave: no bez kitu :D Wszystkie nowsze gry w które chciałem zagrać wydawały mi się jakieś takie nie wiem, płytkie, nie wciągały. Myślałem, że to kwestia tego, że robię się za stary na granie, a tu przychodzą kroniki i bawię się jak za starych dobrych czasów (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@CosyGrave: to nie rynek gier stał się #!$%@? tylko my jesteśmy już starymi dziadami którzy tęsknią za czasami gdy po raz pierwszy ogrywali gothica a takie właśnie emocje wywołują kroniki
  • Odpowiedz
@CosyGrave: to jest akurat ciekawa kwestia. Zawsze się zastanawiałem, dlaczego twórcy nie biorą pod uwagę tworzenia dodatków do starych gier. Silnik już jest, wszystkie zasady gry gotowe, edytory są, wystarczy trochę rozszerzyć, a gracze by zapłacili za profesjonalnie zrobiony dodatek. Jedyne co się zdarza, to przy okazji reedycji, np. jak NWN Enhanced Edition zrobili to też robili dodatki, Age of Empires Remastered też chyba tak miał. Zobaczymy, czy Diablo Resurrected
  • Odpowiedz
@haxx: i tu się mylisz technologia idzie do przodu, często takie silniki są nie wydajne na nowym sprzęcie bądź co gorsza w ogóle nie da się ich uruchomić. Osobną kwestią jest też że czasami studia już nie mają kod źródłowych do swoich starszych produkcji XD
Daleko nie trzeba patrzyć: BF i jego przenosiny na nowy silnik, wow classic
  • Odpowiedz
@Ryshieq @Fabriczo z tym że to sentymenty to nieprawda, mod jest bardzo dobry i tyle. kiedyś myślałem, że wyrosłem z grania w gry, ale czasem zdarzy się taka perełka jak wiedzmin 3 albo kroniki i żadne generyczne gówno typu te nowe assassins creed nie ma do tego podjazdu.

@Ryshieq: gdyby tak było to wszyscy fani gothica zachwycaliby się każdym gównianym modem


@Antybristler otóż to
  • Odpowiedz
@ZohanTSW:

Ciekawe ile jest przypadków nastoletnich graczy, którzy nie grali nigdy w Gothica 1/2, siedli do Kronik i zostali pochłonięci.

Fabuła jest bardzo dobra, ale żaden nastolatek jej nie pozna bo odbije się od #!$%@? grafiki.
  • Odpowiedz
żaden nastolatek jej nie pozna bo odbije się od #!$%@? grafiki.


@Kapitan_Neuropa: ja nie wiem, może jestem jakiś dziwny, ale dla mnie grafika w Gothicu 2 i w Gothicu 1 jest genialna. A jak widzę jakieś dodatki graficzne typu to całe DX11, to mnie na wymioty zbiera. Doceniam grafikę w nowszych grach, ale dla mnie w grafice chodzi o to, żeby wywoływała jakiś taki klimat, a nie poprawiała kanciaste kształty
  • Odpowiedz