Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe że w domu typu bliźniak jedna część ma możliwość podłączenia do światłowodu, a druga strona posiada rzekomo niedrożną kanalizację OLP i żeby podpiąć światłowód potrzeba: a) zrobić projekt budowalny b) zbudować nowe łącze, co firma wyceniła na 12tys? Sąsiad po drugiej stronie bliźniaka ma podłączony światłowód tej firmy. Na chłopski rozum mógłbym nawet przeciągnąć internet od sąsiada przez ścianę kablem, po dogadaniu się z nim. Jak to wygląda od strony technicznej?
#internet #swiatlowod #swiatlowody #technologia
  • 10
@j3th: Pewnie zamówiłeś światłowód w jakimś korpo i w dodatku jest budowany z dotacji. Lokalni dostawcy to raczej nie robią tego typu problemów.
@wigr: Nie zamawiałem żadnego światłowodu. chcę skorzystać z internetu lokalnego dostawcy (Vectra). Mam aktualnie internet z Orange, a chciałem zmienić go na jakikolwiek światłowód bo aktualna prędkość nie powala. Orange twierdzi, że u mnie nie mogą podpiąć światłowodu
@j3th: Mam propozycję. Nie wiem czy zadziała w opisanym przez Ciebie przypadku. Zamów internet przez play.pl jeśli wyświetla Ci się dostępność usług pod Twoim adresem. Play podłącza światłowód na łączach Vectry, więc to właściwie to samo. Play ma tańsze usługi.
@wigr: dzięki za wskazówkę:) Już sprawdzałem w Play i tam jest ta sama sprawa - też nie ma dostępności. Dla mnie jest to abstrakcyjne bo w moim pokoju mam lepszy zasięg wifi sąsiada niż mojego xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzychups3: przy mnie nikt, wszystko telefony, maile etc. Trafiłem na beton i nie wiem jak to ogarnąć. Mam wrażenie że dostaje gotowe formułki. Bliźniak ma już ponad 20 lat, lewa i prawa strona budowała się jednocześnie. To dom rodzinny i rodzina mieszka tam od zawsze.
@j3th: A masz możliwość otworzenia studzienki operatora? w sensie twierdzą, że jest brak drożności między studzienką a Twoim domem - jeżeli jesteś w stanie otworzyć studnię to możesz to sam sprawdzić