Wpis z mikrobloga

Hej Mirki spod tagu #audio #audiofile ! Potrzebuje małej pomocy w zakupie zestawu stereo z lat 70. Nie znam się na tym kompletnie i mam przeczucie bliskie pewności, że wtopię na tym zakupie, jak nie posłucham kogoś mądrzejszego od siebie. ;-) Pomoże ktoś zweryfikować moje pomysły?
  • 13
Potrzebuje małej pomocy w zakupie zestawu stereo z lat 70.


@pcstud: a nie chciałbyś kupić czegoś 50 lat młodszego? Do domowych zastosowań najpewniej nie potrzebujesz gigantycznych kolumn ( )
dobra uwaga, będę szukał czegoś po regeneracji


@pcstud: jeżeli chodzi o wzmacniacz to tak w przypadku kolumn to już różnie bywa. Przy tak starym sprzęcie głośniki mogą być w fatalnym stanie, tak samo jak zwrotnie w środku gdzie są również kondensatory. Chyba wolałbym coś znacznie młodszego. No chyba, że to jakieś super super unikaty o wybitnej jakości ale jeżeli nie były prawidłowo zregenerowane to tej jakości już niestety nie mają.
@ksiak: myślałem o czymś starszym ze względu na wygląd, głośniki to w sumie najmniejszy problem w tym kontejście ... przejrzę nowsze sprzęty, może coś wpadnie mi w oko; dziękuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcstud: z lat 70 to kondy już faktycznie są do wywalenia. Ja mam teraz na stanie jeden amplituner Harman Kardon z tych w którym praktycznie wszystkie oryginalne poszły w śmietnik. Co do kolumn vintage monitorów małych to najlepsze i najdostępniejsze byłyby te z firm niemieckich, Grundig, canton, heco, Braun itp.