Wpis z mikrobloga

@matkuma ważne żeby się woda nie dostała. Zwierzęta bym wykluczył, bo szczury tylko po kanalizacjach biegają. Na pewno na samą transmisję nie będzie miało wpływu. Jak spaw nie jest nienaturalnie złożony (duży kąt powoduje sztuczne tłumienie) to będzie git.
@matkuma no nie jest to "zgodnie ze sztuką". Powinna być mufa. One mają to do siebie, że do wewnątrz nie dostanie się woda oraz wilgoć. Na pewno działać będzie ale nie wiem jak długo. Pracując 3 lata w tym raz coś podobnego zrobiłem"na chwilę". Potem zapomnieliśmy o tym. Po roku jak byłem poprawić to nadal działało. Nie wiem jak w perspektywie kilku lat.
via Android
  • 0
@matusz1056 no właśnie, polaczenie w ziemi jest plytko jakieś 25 cm. no ale wilgoc moze się dostac.a jak to sie bedzie objawiac ze się cos dzieje ?, bedzie zwiekszac sie tlumienie ?, czy odrazu rozerwie polaczenie ?
@matkuma Ty nie odczujesz różnicy w tłumieniu jeśli nie będziesz na skraju. Urządzenie w domu (ont) działa do np 28 dbi. Załóżmy, że będziesz miał to podłączone i sygnał będzie 20 dbi, jeśli się pogorszy, np na 25 dbi to w ogóle tego nie zauważysz jeśli natomiast będzie 28 i więcej to może router (ten ont) trafić kontakt z gponem i wtedy będą problemy z łączem. Generalnie światłowód jest bardziej zero-jedynkowy niż
@matkuma a no na routerze też można sprawdzić. To jest dobrze w sensie po drodze jest kilka spliterow żeby ten sygnał był u Ciebie "na styk".
Każdy spliter rozdziela sygnał na 2, 4, 8, 16 lub 32. Robi się tak żeby z jednej żyły światłowodowej podłączyć jak najwięcej osób. Tak się kombinuje żeby te <28 wycyrklować. Działać będzie prawidłowo.
via Android
  • 0
@Devcio teraz nie chce rozkopywac za bardzo i ruszac bo nie wiadomo jak same kable mocno trzymaja sie puszki i nie chcialbym wyrwać. no wlasnie chyba powinno dzialac, swiatlowod to nie aluminium, metal czy stal i nie reaguje raczej na wode
via Android
  • 0
@matusz1056 prawda, nie pomyslalem. jak bedzie awaria to niech poprawiaja. jak zrobia znow taka fuszere to sam zebezpiecze to po swojemu. myslalem np dać do jakiegoś pojemnika i zalać całe czyś np silikonem