Wpis z mikrobloga

Jaka płyta pod 12600K?
Zastanawiam się nad
https://www.x-kom.pl/p/709357-plyta-glowna-socket-1700-asus-tuf-gaming-h670-pro-wifi-ddr4.html

albo alternatywnie

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z690-gaming-x-ddr4-9381882/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Nie chciał bym wydać więcej niż powiedzmy 1200zł i zastanawiam się czy kosztem z690 wziąć h670 ale za to z wifi z którego korzystam codziennie.
Chyba że macie jakieś inne ciekawsze propozycje może z B660?

#pcmasterrace #intel #komputery
  • 23
@Robert_K: jak bierzesz 12600k to zapewne z zamiarem kręcenia go jeżeli nie to nie ma sensu pakowania się w zetke oraz procka z K, MSI Z690-A Pro Wi-Fi DDR4 ode mnie jako polecanko, może nie ma ergjebe, ale za to 4xm.2 wbudowane wifi bez problemu pociągnie 12600k po OC
@Czapelek: No właśnie patrzyłem na tą płytę ale wydaje mi się jakaś taka mocno budżetowa i nie wiem czy chce ją brać. Nie wiem czy nie lepiej by było dołożyć 150zł do tego Gigabyte'a
@Czapelek: Sekcja zasilania, audio, no i to złącze ps2 wygląda przedpotopowo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście porównując do tej gigabyte co wysłałem.
Jedyne co mnie zastanawia to jak jest audio na tylnym panelu to wiadomo że korzysta z tego ALC1220 ale czy przedni panel też? Gdzieś mi się obiło że na przednim może być gorsza jakość.

I minus taki że gigabyte to gigabyte, cała jej obsługa to
@Robert_K: Sekcja zasilania dla MSI to 14+1+1 w GB 16+1+2. Audio ALC 1220 vs 892. Jeżeli nie jesteś audiofilem i nie masz porządnych słuchawek(swoją drogą jak masz porządne słuchawki to nie podpinasz ich pod płytę a pod interfejs). Co do złącza PS/2 lepiej mieć jak nie mieć :) Jeżeli usłyszysz różnicę między 1220 a 892 stawiam piwo :D
I pytanie jakich słuchawek używasz?
@Czapelek: Chwilowo nic specjalnego jeśli chodzi o słuchawki bo Hyperx Cloud Stinger, w jakimś tam niezbyt odległym czasie pewnie będę chciał je zmienić na coś lepszego. Czytałem gdzieś w necie o jakichś szumach które łatwo dosłyszeć w przypadku 892 a na 1220 jest zupełna cisza.
@Czapelek: Czyli ogólnie byś brał tą Msi z690 A pro? Może w takim wypadku po prostu wezmę lepszy ram typu 3600mhz cl16? Bo rozważam jeszcze na przykład wzięcie 3600mhz cl17 i podkręcenie jej troche do cl16 ale nie wiem na ile to będzie stabilne i rozsądne.
wydaje mi się jakaś taka mocno budżetowa


@Robert_K: budżetówki nie mają w ogóle chłodzenia na sekcjach zasilania dla procka co jest podstawą jak kupujesz serie 12 w K bo te potworki bez kręcenia mają moc, potrzebują mocy i oddają dużo mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°) (125W/150W turbo TDP)
@Czapelek: Jeśli chodzi o chłodzenie to wziąłem Fortisa 5. Podobno da sobie nieźle radę z tym prockiem. W przyszłości może podmienię to na jakieś aio.

@Devcio: Czyli ta A-pro może być średnia? Tak jak pisałem, tak do 1200zł mogę za płytę dać tylko pytanie czy w tym budżecie jest cokolwiek rozsądnego. Powiedzmy wspomniany przeze mnie wcześniej gigabyte lub ten asus

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-z690-plus-d4-9381874/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
@Czapelek: Akurat ramy bym chciał dać jakieś RGB. Jeszcze rozważam opcje 4x8GB ale nie wiem czy 2x16GB nie będzie miało lepszej wydajności bo jest spoko promka na bardzo dobre Cruciale

HTTPS://www.x-kom.pl/p/550277-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-ballistix-black-rgb.html