Wpis z mikrobloga

Jeszce niedługo do Marsa Alam i będą to moje pierwsze wakacje tam. Czy ktoś z Was był może w albatrosie? Wiecie moze czy można tam płacić kartą walutową w Euro? Orientujecie się może jakie są tam stamtad perspektywy wycieczek do Luksoru i ile to mogłoby kosztowac? Czy jest sens brać duza ilość gotówki w egipskiej walucie, jeśli jedzie się na all inclusive? Czy można za niektore atrakcje poza hotelem zaplacic w euro lub dolarach? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozwolę sobie zawolac @Andczej bo widzę, że znasz dobrze temat.
#egipt #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@goldboy: ale mnie #!$%@?ą ludzie, którzy chcą płacić na wakacjach dolarami lub euro. Tak, w Egipcie oczywiście można i oczywiście Cię wyruchają na hajs.

Bierzesz dolary, na miejscu wymieniasz na Egipskie funty i tyle filozofii. Tam są automatyczne kantory w bankomatach. Wkładasz dolary, wypadają funty.

Jeśli chodzi o Luksor to nie wiem, bo jechałem sam. Wszystko zależy od oferty, czy to na jeden dzień (wtedy wszystko będzie w biegu, i
  • Odpowiedz
@Andczej: no faktycznie w #!$%@? wygoda, ceny podane w lokalnej walucie przeliczasz na dolary, targujesz się, w sklepie #!$%@? ludzi, bo zatamujesz kolejkę, bo panu turyście będą przeliczać na dolary i reszty szukać. W Pradze tak samo biorą Euro, jak stoisz za takim w sklepie to tylko #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, nie jest to wygodne, wymień po prostu ten hajs i z głowy.

Oczywiście
  • Odpowiedz
ceny podane w lokalnej walucie przeliczasz na dolary


@Pan_Nimbus: w większości miejsc turystycznych w egipcie masz podane ceny w walucie € i $, nie ma sensu podawania ich w lokalnej walucie bo po co?

w sklepie #!$%@?
  • Odpowiedz
@Andczej: no teraz to mnie #!$%@?łeś!( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko funty, obowiązujący środek płatniczy. No i nie zauważyłem, żeby wszędzie były te dolary czy euro. U ulicznych sprzedawców wycieczek i podróbek może tak, w cywilizowanych miejscach dla cywilizowanych ludzi są funty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz