Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie Mirki i Mirkówny. Moje dziewicze siorbanie za mną. W związku z czym mam pytanie. Mianowicie. Ile razy ten boski napar mogę zalać? Dałem na początek 1/4 tej szklany i nie powiem jak na 1 raz za mocne :/ Smak cbse jakiś niby odchudzający. Nie powiem od razu z 3 kilo poszło w dół :D a w smaku ostatnio coś tak pysznego piłem jak mi kumpel w robocie przez przypadek albo i nie do wody wrzucił peta :D
#yerbamate #yerbamatewykopclub
Pobierz erwinketa - Witam serdecznie Mirki i Mirkówny. Moje dziewicze siorbanie za mną. W zwi...
źródło: comment_1644055646IcBfC4B9UU9wIVwWrrrY7l.jpg
  • 10
@erwinketa:
Pierwsze 2-4 zalania zwykle są najmocniejsze w smaku, więc jeśli jest to jakaś mocno dymiona yerba to i smak będzie bardziej gorzki.

Generalnie do smaku yerby trzeba sie przyzwyczaić i pilnować żeby temperstura nie przekraczala 80 stopni, bo to tez wyzwala dużo goryczy :P

Najważniejsze że pierwszy raz masz za sobą haha. Pamiętam że też za pierwszym razem nie nasypalem zbyt duzo mate do kubka, a i tak kopnęło :D
@erwinketa:
Z CBSe yerbke pilem tylko o smaku tropikalnych owoców. Byla smaczna, ale też pierwsze zalania potrafiły mnie skrzywić :D

Generalnie takie fusy mogą poleżeć w temperaturze pokojowej dość długo, jednak im dłużej leżą, tym bardziej psuje się smak. Czasami zalewam taką yerbę, co stala namoczona jakies 10 godzin i większość walorów smakowych przejmuje gorzyczka a napar już staje się taki wodnisty / mdły.

Generalnie im bardziej yerba wygląda jak błoto
@erwinketa: rzadko liczę zalania, pije z french pressa albo dzbanka na herbatę z filtrem, wiec oceniam na oko i na smak.
Ale 7 razy to spokojnie możesz dolać, choć CBSE nie jest mistrzem trzymania smaku. Natomiast jest bardzo dobre na początek, bo nie jest ekstremalnie gorzkie.
Powodzenia.
@erwinketa: Polecam nauczyć się robić kopczyk, poświęcisz 30 sekund więcej, a nie dość, że będziesz mógł przelać więcej wody (na zdjęciu Kurupi po przelaniu litra wody, zauważ, że jest jeszcze sporo suchego, więc podejrzewam, że na spokojnie można przelać drugi litr) to smak nie będzie też tak bardzo intensywny tylko nieco delikatniejszy. Polecam jeszcze przeczytać artykuł od @DobreZielePL

https://blog.dobreziele.pl/artykuly/jak-poprawnie-przyrzadzic-yerba-mate-1-sluszny-przepis

Możesz też obejrzeć sobie stary live ymt24 gdzie też została fajnie wyjaśniona
Pobierz Elemelas - @erwinketa: Polecam nauczyć się robić kopczyk, poświęcisz 30 sekund więcej...
źródło: comment_1644059967qziDNqx6FxrJ9283XDa2aM.jpg
@erwinketa: spoko, sam szybko przerzuciłem się na kopiec jak po zalaniu kurupi katuavy medodą na Cejrowskiego nie mogłem pociągnąć nawet łyka bo mi się bombilla zatkała. Teraz nawet najprostszą łyżeczkową daję radę wypić mocno pylaste urugwajki :D