Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś tylko lubi góry i szuka ciekawych kierunków na wycieczki to jak najbardziej polecam pasmo Małej Fatry na Słowacji. Takie połączenie trochę Bieszczadów z Tatrami. Nie za wysokie, a widoki przepiękne. Zresztą sprawdźcie na panoramach ;)

https://podroze360.tk/2022/01/16/chleb-i-velky-krivan-najwyzszy-szczyt-malej-fatry/

Autorski tag do obserwowania/czarnolistowania: #podroze360

#podroze #podrozujzwykopem #slowacja #gory #malafatra
MrDeadhead - Jeśli ktoś tylko lubi góry i szuka ciekawych kierunków na wycieczki to j...

źródło: comment_1643976270UFIfmN0x4qKdceSOEFF8sa.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: Wielka Fatra to takie Turbobieszczady, Luczańska część Małej Fatry (ta bez parku narodowego, na południe od Wagu) chyba najbardziej jest jak Bieszczady.
Poza tym są jeszcze Niżne Tatry, poza okolicami Chopoka, dość dzikie i dużo większe od Małej Fatry
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: Tam jest jeszcze mnóstwo pasm w które ja też nie dotarłem. Na południe od Tatr i Fatr jest Polana, Góry Strażówskie. Całe Rudawy - też spore górki.

(Nie)stety wyrosłem z turystyki szwędaczej, ostatnio raczej cisnę skałki albo Alpy
  • Odpowiedz
@pilot1123
@MrDeadhead Mała Fatra na zawsze w mym serduszku, kiedyś kupię sobie domek w Stefanovej. Wielka Fatra też piękna,taka dzika i zero ludzi. od siebie polecam jeszcze góry Choczańskie. Słowacy w ogóle mają tych pasm od cholery i życia by brakło żeby schodzić wszystkie. Aaa i obowiązkowo Słowacki Raj.
  • Odpowiedz
@pilot1123: Ja mam odwrotnie. Z Alp, Tatr poza szlakiem i skałek przerzuciłem się całkowicie na turystykę szwędacza.
Strazowskie to jest bardzo dzikie i opuszczone pasmo. Ale największy kosmos to jest pasmo Vtacnik. Takiej dzikości nawet w Ukraińskich górach nie widziałem.
@MrDeadhead: A tak jak ci kolega podpowiedział. Pasmo od Mincola do Klaka to super alternatywa dla Bieszczad. Piękne hale. Ogólnie Fatra zajebista.
  • Odpowiedz
@MrDeadhead: @pilot1123: @artur-kaminski-180:

A powiedzcie mi, czy w małą fatrę może sie ładować czlowiek z lękiem wysokości? Normalnie chodzę po górach, polskie w zasadzie zwiedziłem już wszystkie, byłem też w alpach słoweńskich

Odpadają wszelkie trasy z ferratami i gigantyczną ekspozycją z obu stron, łańcuchy i drabinki to zależy, wieże widokowe odpadają, ale to po prostu na nie nie wchodzą

Tak jak patrzyłem na trasy to pętelka Stoh i Chleb
  • Odpowiedz