Wpis z mikrobloga

#komputery #awariapradu #rip #elektronika

Rip komputer 7 letni.

Ostatniu mu ramu dokupilem i ssd nowy dysk, wczoraj byla jakaś awaria prądu i zasilacz sie przekręcił ( ͡° ʖ̯ ͡°) na szczęście dysk nie naruszony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje rysunki sa bezpieczne, teraz bede częściej na chmure wysylać. Reszta w stanie nieznany.
vGregorius - #komputery #awariapradu #rip #elektronika

Rip komputer 7 letni.

Os...

źródło: comment_1643930531uihpm846alXK9PUDDhkMSP.jpg

Pobierz
  • 14
@vGregorius: Jak przepięcie to bezpiecznik i warystory, ewentualnie transil (ale pewnie brak) + wszystkie elektrolity po tylu latach na dzień dobry. Sądząc po czarnej płytce w okolicach jednego z tranzystorów kluczujących obawiam się, że zabezpieczenia przeciwprzepięciowe mogły nie zadziałać o czasie :D Naprawa nieopłacalna chociaż za części dałbyś parę zł, ale robota kosztuje.
@slavoy: dzięki za informację. Zasilacz raczej na pewno na śmietnik, a reszte dam do znajomego, żeby sprawdził co przeżyło oprócz dysku. Narazie pożyczyłem laptop brata do rysowania na nim więc jakoś to będzie.
@vGregorius: główny kondensator filtrujący wygląda na wypukły albo mi się wydaje. Gdy jest uszkodzony, to w 99% blokuje rozruch zasilacza.
Koszt wymiany powinien się zamknąć w kwocie 30zł, ale z tego co widzę po PCB to jakaś gówniana marka zasilacza, to pytanie czy warto.