Wpis z mikrobloga

Heja #szachy

czy jest jakaś alternatywa dla "DGT board bluetooth"? Czasami gram z synem w szachy i fajnie było by mieć magicznie zapisaną partię, która mogę wrzucić na chess.com (albo cos inngo) i wyświetli mi gdzie były błedy (przeanalizuje partię).

DGT widzę, że zrobi co chcę osiągnąć, ale jak na dziś cena to jest "zaporowa".

#chesscom #chess
  • 10
@mccloud: Szczerze powiedziawszy polecam zapisywać ręcznie. Wszystkie inne sposoby tylko powodują frustrację, bo źle działają. A szachownice dgt są horrendalnie drogie.

Właśnie niedawno testowałem różne sposoby, bo marzyło mi się, żeby grać na prawdziwej szachownicy przez internet, a za biedny jestem na dgt i nic z tego nie działa dobrze, tylko się wkurzyłem.
dgt są horrendalnie drogie.

@r4do5: No właśnie patrzyłem, i taki "komplet" to trochę za dużo jak zestaw dla 7 latka. (to jeszcze nie jest etap gdzie ma ranking FIDO i szaleje)

Przez internet syn to gra w chess.com i tu jest ok. Czasami bardziej chciałbym mieć zapis partii jak razem gramy (bo wpada dyskusja, kto gdzie popełnił błąd) I chyba faktycznie najprostsze rozwiązanie (@Futyporyt27/@r4do5) wyjdzie jako najlepsze. Nie mamy jakiejś presji
@r4do5: 7 lat to etap nauki pisania/czytania. Zapisywanie spadnie na mnie (aby było czytelne). Ale sama akcja "jak to zapisać" będzie dobraym motywem do nauki (ja zapisuje, ale syn dyktuje poprawną notację).

Chyba nie gracie 20 szybkich partii dziennie

Jak zagramy 3 dziennie razem to sukces. Spokojni4e damy rade spisywać.
@mccloud: ja też gram na chess.com i lichess ale chciałem przez internet pograć na tradycyjnej szachownicy. Np. próbowałem patentu z rozpoznawanie mowy i chciałem dyktować ruchy komputerowi i tylko szlag mnie trafiał, bo to nie działało jak trzeba.
@r4do5: a nie.. to masz wyższe wymagania.
u mnie to jak by się dało, że szachopwnica zapisze partie na karcie SD a potem sobie to wczytam do kompa - to jest to co chce. No ale widzę, że najlepiej to użyć kartki i długopisa. :D
@mccloud: Nie jest to może najskuteczniejsza metoda, ale kiedyś zagrałem z dziewczyną partie robiąc ruchy jednocześnie w Analizie partii na lichess z wyłączonym silnikiem. Wystarczyło potem włączyć silnik i zobaczyć sobie co się działo. Można powiedzieć, że robiłem za kabel łączący szachownice z laptopem ( ͡° ͜ʖ ͡°)