Wpis z mikrobloga

Jak tam #pakietmobilnosci, dupki już pieką? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto podpisał kontrakty do max połowy stycznia na starych cenach, ten bogol. Korektor paliwowy również po mojej stronie.

Póki co ceny na Rosję ok. 600 EUR w górę, UK jeszcze stoi w miejscu, Belgia 150 EUR w górę, ale oferty nie są, że tak powiem, z wolnego rynku.

Jak zmieniła się wasza praca? Webinarem słuchałem jednym uchem, ale rozliczanie wydawało mi się dosyć zagmatwane.

#transport #spedycja #logistyka #bekaztransa

Jak oceniacie pakiet mobilności?

  • Wspaniała inicjatywa 34.4% (11)
  • Dobra zmiana 3.1% (1)
  • Obojętnie / bez znaczenia 12.5% (4)
  • Zła zmiana 6.3% (2)
  • ŻENADA, HAŃBA, TRAGEDIA, nie wracajcie do domu 43.8% (14)

Oddanych głosów: 32

  • 12
@red7000: dla mnie bez zmian bo robię wahadła, jak ktoś tłucze przerzuty to i tak go to wali bo płaca głównie kontrahenci z zagranicy gdzie się to uwzględnia a nie polskie januszexy.
Jedynie co mam to pretekst żeby podnieść trochę ceny klientom ( ͜͡ʖ ͡€)
@mateo971 Wielomilionowe przedsiębiorstwa, europejskie korpo... Niektórzy to zlekceważyli, bo, jak usłyszałem, "e tam, zobaczymy w lutym, ten pakiet już tyle razy miał wejść...". Firmy kilkanaście lat na rynku, ludzie ze sporym doświadczeniem. ¯_(ツ)_/¯ W przetargu dawali takie ceny, że teraz im wstyd się wycofać.

Najbardziej przygotowany, to ze wszystkich mi znanych, to Raben. Kompleksowo wytłumaczyli, zrobili szkolenia klientom, prezentacje, doradztwo prawne, luksus. Ceny podnoszą, ale wiadomo dlaczego.

A reszta... niech ciuła.
@red7000: Sorry ale jak dla mnie to świadczy tylko o tym jak durne są procedury korpo spedycyjnych - wygrać, byle tylko wygrać przetarg. Potem operacje się będą bujać. Takie jest moje zdanie. I było już wiadomo w ostatnim kwartale ze Pakiet Mobilności wjeżdża po same kullen. Trzeba było być ślepym na to co działo się na rynku nawet bez pakietu :)
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Bo wiesz są ludzie którzy płacą najniższą krajową + 10k delegacji, a są tacy co płaca 10.5 na umowie i 2k delegacji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Na dodatek robię głównie niską Skandynawię więc święto lasu jak kiero ma zostać na następny dzień zamiast wracać na prom na którym śpi do PL.
@odPrzegrywadoPrzegrywa: Ja mam przewoźników na umowach na S/FIN/N/DK prawie nikt nie ma diet, większość jest na JDG i i tak robią sobie ryczałty bo kotrole przez ostatnie 5 lat bardzo się czepiają delegacji. Na dodatek wyobraź sobie że wszyscy latają autami Euro6 nie starszymi niż 4 lata bo takie mam wymagania od klienta którego obsługuje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)