Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o dane nt. kredytów styczniowych to bym się tak nie podpalał - co najmniej w lutym nadal tak będzie, ludzie przez polski ład nie są pewni ile zarabiają, jest straszny burdel, ludzie prowadzący przedsiębiorstwa już w ogóle nie wiedzą na czym stoją, a banki same zachodzą w głowę jak liczyć przedsiębiorcom zdolność kredytową. Potrzeba jeszcze miesiąca - dwóch zanim ten burdel się ogarnie.

Jednocześnie nie mówię, że jest to jedyny czynnik wpływający na spadki w kredytach, natomiast wydaje mi się, że jest niedoceniany. Ludzie nie wiedzą na czym stoją, trudno brać w takiej sytuacji kredyt.
#nieruchomosci
  • 9
Może być gorzej, natomiast marzec-kwiecień trochę odbije. Wibor wiborem, kredyty będą droższe a zdolności mniejsze, ale jak ludzie będą wiedzieć na czym stoją to nie będzie aż tak nisko jak jest teraz mimo wszystko. Jak już mówiłem, PŁ jest niedocenianym czynnikiem w tym wszystkim a generuje konkretny burdel.
@SzitpostForReal: @tos-1_buratino: @Vvam:
@SzitpostForReal: tak dokładnie, w obecnej sytuacji w ogóle banki nie tłumaczą 5 razy co to wibor, czym są stopy i jak działa, przy udzielaniu kredytu xD

typie dyskutujemy o tym co się wydarzy w przyszłości, zarówno ja i ty przewidujemy, trudno żeby miało to pokrycie w faktach, zobaczymy jak będzie, jak chcesz możesz mnie zawołać za 3 miesiące i sprawdzimy jak jest
@justkilling: banki tłumaczą co to wibor tak samo jak tłumaczyły od kilku lat - papierowym wykładem i symulacją stóp, okraszoną podpisem klienta, że rozumie i akceptuje ryzyko.