Wpis z mikrobloga

#komputery #it #kiciochpyta
Potrzebuję mocnego laptopa to pracy na bazach danych, programowania i dużych zbiorach danych, w euro jest model z kartą rtx3050ti za to w X-kom wersja z 32 GB RAM. Co byście wybrali? Lepszą kartę czy więcej ramu? Cena można uznać tą sama.
https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-3050ti-no-os.bhtml

https://www.x-kom.pl/p/690248-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-rtx3050-165hz.html
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ronin88666: jeśli totalnie wykluczają granie to 32 GB ramu. Jeśli czasami chcesz w coś zagrać 3050ti i jeśli będzie mało ramu to dokupienie drugiej kości 16 GB (o ile da się dołożyć)
rtx3050ti


@ronin88666: Spójrz w lustro i odpowiedz sam sobie na pytanie czy kupujesz lapka do pracy czy do giercowania. :)

Do pracy z bazami danych mogą Cię interesować takie kwestie jak to czy pcie ma czwartej czy trzeciej generacji (jak tu), czy ma gniazdo ethernet by WiFi Ci nie spowalniało transferów jeżeli masz szybki internet, lub czy ma WiFi 802.11ax, czy w razie potrzeby możesz mu RAM powiększyć do 64GB, jaki
Poza tym karta graficzna paradoksalnie ma znaczenie jeśli pracuje się na modelach uczenia maszynowego...


@ronin88666: A teraz spójrz w lustro i odpowiedz sobie sam na pytanie czy pracujesz na modelach uczenia maszynowego :)

Tak serio to do tych rzeczy to na przykład bym dorzucił jeszcze np kwestie kontraktu serwisowego. Też ostatnio kupowałem lapka do pracy i dla mnie na przykład było kluczowe czy ma gwarancję typu NBD na trzy lata. Nic
@maniac777: widzę że sarkazm u Ciebie pracuje na wysokim poziomie, nie szkodzi, mam dystans. BTW, jeśli mam już uwagę człowieka który się zna lepiej niż ja, czy w tym budżecie widzisz coś co miałoby lepszy stosunek w oferowanych komponentach do ceny? Ubiegając pytanie o gry, nie, nie będę grał. Rok temu urodziło mi się dwóch synów, więc wiesz...
@ronin88666: Gratulacje. Też mam bliźnięta, choć już nieco starasze, podstawówkowe. Córki. Jak już bawią się/zaczną bawić się ze sobą to najtrudniejszy okres będzie za Tobą. :) Poza tym to nie sarkazm. Sugeruję jedynie że być może (tylko być może, bo przecież Cię nie znam) oszukujesz sam siebie. Sam kiedyś na siebie zastawiłem podobną pułapkę.

Mój stary laptop gamingowy o świetnych parametrach grzał się i szumiał niemiłosiernie, na nowej baterii trzymał mniej