Wpis z mikrobloga

Siema Mircy i Mirabelcy,

Znajoma zajmuje się już chwilę handmadem (czy jak tam zwał te robótki ręczne) i chciałaby zacząć sprzedawać online.
Mam jakieś doświadczenie administracyjne, raczej każdego typu CMS czy webserver ogarnę, ale w związku głównie z przetwarzaniem płatności nie chce mi się zajmować budowania i integrowania całości.

Po krótce - szukam kompletnej platformy dla sklepu internetowego, razem z domeną, serwerem i samym e-sklepem.
Koniecznie zintegrowanego z jakimś payu, dotpay czy cokolwiek obsługującego polskie banki.

Jeśli macie coś godnego polecenia, najlepiej z demkiem, albo przykładem działającego tak sklepu - byłbym bardzo wdzięczny.

Thank you from the mountain!

#handmade #ecommerce #esklep #internet #komputery
  • 7
@zuchtomek: najlepiej do tego się nada WordPress + WooCommerce jeżeli sam to jej ogarniesz. Jeżeli nie, to zostają jakieś sassy
Wszystkie pluginy czy to do firm kurierskich czy do płatności online są dostępne i z łatwością je skonfigurujesz. Większość po prostu wyklikujesz.
@gustav: Ja to ogarnę, ale nie chce mi się tego później utrzymywać.
Jedna faktura za hosting, druga z woocommerce pewnie i nie wiem do końca jak to przy płatnościach działa tzn. żyją z prowizji czy też się człowiek musi umową związać z takim operatorem płatności.

Najchętniej kupiłbym wszystko np. w home.pl, jedna faktura co roku i z bani ;P
Szukam tego typu rozwiązania :)

Tam będzie z 50 na start do
@odysjestem: No domyślam się :P Wiem jak to mniej więcej działa wszystko, zależało mi raczej na jakiejś sprawdzonej platformie, najchętniej z przykładowym sklepem :D

Bo na ich stronach to wiadomo, że wszyscy najlepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zuchtomek: to SaaS albo WordPress.

Wszystko co jest Tobie potrzebne do WordPressa jest darmowe. WooCommerce jest darmowy, pluginy do płatności to zazwyczaj prowizja od każdej wpłaty. Ze stałych kosztów to tylko hosting oraz domena. W takiej sytuacji jeżeli wszystko jest ok, to wystarczy raz na jakiś czas poaktualizować lub ustawić automatyczne aktualizacje. Jeżeli wszystko będzie dobrze zrobione to nawet nie będziesz potrzebny. Płatne pluginy to zazwyczaj coś więcej niż podstawowe funkcje