Wpis z mikrobloga

Gothic 3 ponownie, po raz setny ukończony. Mimo iż wielu nie uważa już G3 za prawdziwego gothica, to ja tam zawsze się świetnie bawię przy tym tytule i jak dla mnie jest idealnym zwieńczeniem trylogii, jako iż sami decydujemy o zakończeniu historii. Dopóki nie doczekamy się remake całej trylogii, to lepszego zakończenia serii nie dostaniemy.

Po raz pierwszy grałem też z modem "Konsekwencje" który był całkiem okej, chociaż liczyłem na coś bardziej rozbudowanego i przemyślanego, niemniej jako uzupełnienie do CM i QP się sprawdza.

W tym podejściu wybrałem ścieżkę Innosa, chociaż przeważnie gram po stronie Xardasa. Obie drogi wydają się całkiem dobre i możliwe do wyboru przez protagonistę, bo droga Beliara zupełnie nie pasuje, patrząc na nasze poprzednie dokonania.

Na koniec jeszcze statystyki, które mimo włączonego alternatywnego balansu były wyrąbane w kosmos (a nie zużyłem wszystkich bonusów jeszcze) i udało się stworzyć hybrydę wojowniko-łuczniko-maga xd

Goticzek trójeczka na zawsze w mym sercu <3

#gothic #gothic3
kamillus9 - Gothic 3 ponownie, po raz setny ukończony. Mimo iż wielu nie uważa już G3...

źródło: comment_16437382902I81TPeCrqyOYOBTQng6cw.jpg

Pobierz

Jakie zakończenie najczęściej wybierasz?

  • Droga Innosa 28.8% (17)
  • Droga Xardasa/Adanosa 57.6% (34)
  • Droga Beliara 13.6% (8)

Oddanych głosów: 59

  • 11
@kamillus9: Co ciekawe w Gothic 3 istniało kanoniczne zakończenie ale już go nie ma. Zmierzch Bogów zakładał że bogowie zostali wygnani ze świata. Natomiast Piranha odrzuciła kanoniczność Gothic 3 ZB i Arcanii więc nie wiemy tak naprawdę jak powinna się zakończyć akcja gry.
@kamillus9: z samą grywalnością po latach, to wiadomo jest różnie. Ale właśnie w G3 fajne jest to zwieńczenie całej historii. Jesteś faktycznie najpotężniejszym wojownikiem Myrtany (ofc wilki potrafią zrobić miazgę, ale mniejsza xD), robisz co chcesz, pomagasz komu chcesz, zostając przy tym no namem i popychadłem, ale oczywiście do czasu jak się nie #!$%@? - czyli typowy Bezi.
@kamillus9: Też lubię trójkę mimo jej niedoskonałości i co jakiś czas do niej wracam. Już od dawna gram bez QP i CM bo mnie nudzą, z Konsekwencjami grałem raz i nie podeszły mi. Mój ulubiony mod to LCTM, mimo że jest dosyć mały.

Następnym razem przejdę drogą Adanosa bo nigdy tak nie grałem, jak będą chęci to zrobię "definitywne" zakończenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E.....L - @kamillus9: Też lubię trójkę mimo jej niedoskonałości i co jakiś czas do ni...
@kamillus9: Świat Gothica 3 jest pusty, nudny i mało w nim klimatu Gothica.

Ogromny i otwarty świat można podsumować jako wyprawa z motyką na słońce. Mało przemyślana eksploracja, bez nagród zabiła klimat z poprzednich części, a przez to grywalność gry. Duże i puste lokacje zrobione bez duszy, kopiuj>wklej. Nudna łupanka po jakimś czasie. Poza tym scenariusz z poprzednich części był po prostu lepszy, bo nie graliśmy zbawcą świata tylko skazańcem, który
@Morguliusz: Tak jak pisałem już wcześniej wyżej, to community w sprawie Gothica 3 jest podzielone, więc albo ktoś uwielbia tą grę albo nienawidzi. Każdy ma prawo do swojego zdania na ten temat i tyle ¯\_(ツ)_/¯
@EscPL: QP i CM to też już raczej będę miał dość, teraz z nimi zagrałem bo zawsze grałem bez konsekwencji a chciałem je właśnie spróbować.
Jako, że CSP pewnie nigdy nie wyjdzie, to następnym razem chyba zagram z tym LCTM, bo jeszcze nigdy tego moda nie próbowałem.
@losewos: W pewnym sensie dla nas graczy to jest komfortowa sytuacja, bo każdy z nas może uznawać dowolne zakończenie za kanoniczne i nikt nie będzie poszkodowany. Z czasem jeśli remake wyjdzie, to pewnie się to ustandaryzuje, jednak do tego czasu miną lata.
@kamillus9: ehhh, ja ostatnio przeszedłem goticza 3 z modami po latach, i nie wiem czy ta gra nie zasługuję na miano crapa xd dosłownie poza krajobrazem nie ma tam chyba nic co twórcy zrobili dobrze, walka to jedno wielkie iksde, miasta "wielkiego zamorskiego imperium" to dosłownie wiochy, to samo z varantem, tylko nordmar jest tu jako tako konsekwentny, feed exowe questy bez głębi ( jedyne zadanie jakie dobrze wspominam to te
boli mnie dupą bo widzę jak bardzo dobra ta gra by była gdyby twórcom zależało


@conormacgregor: oni nie podołali.

Natomiast Piranha odrzuciła kanoniczność Gothic 3 ZB i Arcanii więc nie wiemy tak naprawdę jak powinna się zakończyć akcja gry.


@losewos: można sobie samemu wybrać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)