Wpis z mikrobloga

ale wiecie, że to postulaty solidarności z lat 80? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rejetn: Faktycznie, nie zauważyłem, Postulat 8 i 9 z 21 najsłynniejszych postulatów MKS z sierpnia 1980. Nie ma to żadnego znaczenia. Faktycznie w Polsce jest pewne przekłamanie na temat poglądów Solidarności, w istocie był to ruch robotniczy, z definicji niemal lewicowy czy socjalistyczny (przynajmniej gospodarczo). Wtedy te konkretne postulaty były tylko nieco mniej głupie niż dziś, z racji tego że wtedy ceny były odgórnie regulowane co dawało władzy jakiś potencjalny mechanizm zatrzymania spirali płacowo inflacynej.

Ale to
  • Odpowiedz
- powiedzą że tylko UDAWALI debili, bo to co napisali to był tylko taki cytat (nie umieszczony w cudzysłowie)


@dziadyga1: ale zapowiedzieli publikację takich treści bez podania źródła by zobaczyć reakcję ludzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xevske: ja nie mówię o wszystkich pomysłach z tzw tarczy antyinflacyjnej ale akurat obniżka podatków (szczególnie akcyzy na paliwo) ma potencjał antyinflacyjny

Należy po 1 skończyć z rozdawnictwem

Cóż, twoją poprzednią wypowiedź odczytałem raczej jako obronę tez razemowców
  • Odpowiedz
@running: obronę ludu: ciągle podwyżki minimalnej, 500+, dodatki inflacyjne, rozwalanie publicznych pieniedzy, miliardy na działanie: prezydenta, premiera, ZUS'u innych zbędnych urzędników, #!$%@? eko pomysły które nie działają == inflacja.
  • Odpowiedz