Wpis z mikrobloga

Niezmiernie bawi mnie, jak #neuropa robi fikołki, żeby podważyć cudze osiągnięcia, tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy XD Powiesz o kimś, że jest wykształcony? Znajdzie ci kogoś z tym samym wykształceniem, kogo w polityce nie ma 10 lat i powie "patrz, to jest wykształcenie, a to co podajesz to nie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio jeden z ich przedstawicieli napisał, że wykształcenie Mentzena jest NIC NIE WARTE, a w życiu NIE OSIĄGNĄŁ NIC ¯\(ツ)_/¯ I taka narracja pojawia się wielokrotnie. Ludzie sobie zdają sprawę z tego, że Mentzen to nie jest pracownik naukowy. Zrobił sobie doktorat i prowadzi biznes, na swojej branży się po prostu zna i zarabia na działalności, która bardzo mu się rozrosła.

Trochę zabawne, że przed wyborami te same osoby pałowały Frasyniuka do wykształcenia Rafała Trzaskowskiego, bo uwaga: SKOŃCZYŁ STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE I FILOLOGIĘ ANGIELSKĄ, DOKTORAT Z NAUK HUMANISTYCZNYCH ¯\
(ツ)_/¯

Mentzen to tylko przykład, taki pierwszy z brzegu. Chodzi o samą narrację. Skończyłeś studia, odniosłeś jakiś sukces zawodowy? Masz wiedzę na jakiś temat? Ale masz inne poglądy? TO NIC NIE WIESZ, JESTEŚ PRZYGŁUPEM I NIC NIE OSIĄGNĄŁEŚ. Chyba, że masz słuszne poglądy, wtedy już jesteś wykształconą elitą z dużego miasta i zapraszamy do TVN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #lewackalogika #heheszki #takaprawda #studbaza #4konserwy #konfederacja #mentzen #praca #tvn #bekaztvn
  • 25
@Sok_Mandarynkowy: Nie wiem kto szydzi z wykształcenia Mentzena, bo szczerze mówiąc nie spotkałem się z takimi wpisami.

Jedyne o co mi chodzi w kwestii Mentzena, to fakt że sieje demagogie i kreuje się na wolnościowca, a gdy przychodzi co do czego, to okazuje się że jednak nie można zlikwidować PITu i akcyzy, a Sławek nie chce żeby ktoś obrażał bozie, bo mu się to nie podoba. Jest mocny w gębie jak
okazuje się że jednak nie można zlikwidować PITu i akcyzy,


@venividi: Przecież Mentzen już kilka lat temu mówił, że przy obecnej konstytucji pewnych elementów państwa socjalnego zlikwidować się nie da, VAT-u i akcyzy również nie można ze względu na wymogi unijne.
Zrobił sobie doktorat i prowadzi biznes, na swojej branży się po prostu zna i zarabia na działalności, która bardzo mu się rozrosła.


@Sok_Mandarynkowy: Ale trochę ściemniasz. On sie na tym nie znał i sam to przyznał. A jak każdy 'wolnościowiec' jego myk biznesowy polegał na dostaniu kasy od rodziny.
@vrim: Przecież Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i akcyzy. Dopiero się niedawno dowiedzieli że jednak nie można jej obniżyć czy pchali demagogię do głów wyborców, do momentu aż nie zaczęło to kluć w oczy? Po co postulować coś czego wiadomo że się nie zrealizuje?

Przypominam że Sławek mówił też że tych podatków w zasadzie to za bardzo nie będą mogli obniżyć, bo się budżet nie zepnie. Czyli coś na
Pobierz venividi - @vrim: Przecież Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i ak...
źródło: comment_1643703417MsoNrx7L0sxX4jE4evzyS7.jpg
@Sok_Mandarynkowy: nikt nie śmieje się z wykształcenia memcena, tylko z tego, jak kuceria go fetyszyzuje i robi z niego niemal bożka ekonomii, podczss gdy typ jest po prostu dobrym doradcą podatkowym, a nie jakimś wybitnym makroekonomem. W Polsce mamy rzesze lepszych ekonomów niż memcen, ale oni dla kucerii nie istnieją, ponieważ nie mają fundamentalistycznego podejścia do wolnego ryneczku i nie podają łatwych odpowiedzi na zawiłe kwestie. Z memcena parodię zrobiliście kuce
@bacaa90: @Sok_Mandarynkowy:

Do tej pory pamiętam jedno wybitne znalezisko wstawione przez któregoś kuca:

"Doktor Sławomir Mentzen masakruje (tu samo nazwisko jakiegoś profesora tyle że napisane bez tytułów i imienia)"

Tak, ktos postanowił Doktora stytułować (Nawet nie uzyl skrótu dr, poprostu w tytule było Doktor), a profesurę jego oponenta w dyskusji pominął XD

Oczywiscie znalezisko wykopane na główną.
Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i akcyzy. Dopiero się niedawno dowiedzieli że jednak nie można jej obniżyć


@venividi: Przecież PiS zlikwidował PIT dla osób do 26r. życia to dlaczego miałoby się nie dać? UE dopiero planuje wprowadzenie minimalnej stawki CIT na poziomie 15%. Aktualnie nie znalazłem żadnej informacji, żeby akurat tych dwóch podatków nie można było zlikwidować. Jeśli chodzi o PIT to wystarczyłoby nawet wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej np.
Przecież PiS zlikwidował PIT dla osób do 26r. życia to dlaczego miałoby się nie dać? UE dopiero planuje wprowadzenie minimalnej stawki CIT na poziomie 15%. Aktualnie nie znalazłem żadnej informacji, żeby akurat tych dwóch podatków nie można było zlikwidować. Jeśli chodzi o PIT to wystarczyłoby nawet wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej np. 1mln zł.


@Tomus88: Przecież to słowa Mentzena, nie moje. Sam półbóg finansjery uznał że się nie da. Jego pytaj dlaczego