Wpis z mikrobloga

Niezmiernie bawi mnie, jak #neuropa robi fikołki, żeby podważyć cudze osiągnięcia, tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy XD Powiesz o kimś, że jest wykształcony? Znajdzie ci kogoś z tym samym wykształceniem, kogo w polityce nie ma 10 lat i powie "patrz, to jest wykształcenie, a to co podajesz to nie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio jeden z ich przedstawicieli napisał, że wykształcenie Mentzena jest NIC NIE WARTE, a w życiu NIE OSIĄGNĄŁ NIC ¯\(ツ)_/¯ I taka narracja pojawia się wielokrotnie. Ludzie sobie zdają sprawę z tego, że Mentzen to nie jest pracownik naukowy. Zrobił sobie doktorat i prowadzi biznes, na swojej branży się po prostu zna i zarabia na działalności, która bardzo mu się rozrosła.

Trochę zabawne, że przed wyborami te same osoby pałowały Frasyniuka do wykształcenia Rafała Trzaskowskiego, bo uwaga: SKOŃCZYŁ STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE I FILOLOGIĘ ANGIELSKĄ, DOKTORAT Z NAUK HUMANISTYCZNYCH ¯\
(ツ)_/¯

Mentzen to tylko przykład, taki pierwszy z brzegu. Chodzi o samą narrację. Skończyłeś studia, odniosłeś jakiś sukces zawodowy? Masz wiedzę na jakiś temat? Ale masz inne poglądy? TO NIC NIE WIESZ, JESTEŚ PRZYGŁUPEM I NIC NIE OSIĄGNĄŁEŚ. Chyba, że masz słuszne poglądy, wtedy już jesteś wykształconą elitą z dużego miasta i zapraszamy do TVN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazlewactwa #lewackalogika #heheszki #takaprawda #studbaza #4konserwy #konfederacja #mentzen #praca #tvn #bekaztvn
  • 25
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Nie wiem kto szydzi z wykształcenia Mentzena, bo szczerze mówiąc nie spotkałem się z takimi wpisami.

Jedyne o co mi chodzi w kwestii Mentzena, to fakt że sieje demagogie i kreuje się na wolnościowca, a gdy przychodzi co do czego, to okazuje się że jednak nie można zlikwidować PITu i akcyzy, a Sławek nie chce żeby ktoś obrażał bozie, bo mu się to nie podoba. Jest mocny w gębie jak
  • Odpowiedz
okazuje się że jednak nie można zlikwidować PITu i akcyzy,


@venividi: Przecież Mentzen już kilka lat temu mówił, że przy obecnej konstytucji pewnych elementów państwa socjalnego zlikwidować się nie da, VAT-u i akcyzy również nie można ze względu na wymogi unijne.
  • Odpowiedz
Zrobił sobie doktorat i prowadzi biznes, na swojej branży się po prostu zna i zarabia na działalności, która bardzo mu się rozrosła.


@Sok_Mandarynkowy: Ale trochę ściemniasz. On sie na tym nie znał i sam to przyznał. A jak każdy 'wolnościowiec' jego myk biznesowy polegał na dostaniu kasy od rodziny.
  • Odpowiedz
@vrim: Przecież Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i akcyzy. Dopiero się niedawno dowiedzieli że jednak nie można jej obniżyć czy pchali demagogię do głów wyborców, do momentu aż nie zaczęło to kluć w oczy? Po co postulować coś czego wiadomo że się nie zrealizuje?

Przypominam że Sławek mówił też że tych podatków w zasadzie to za bardzo nie będą mogli obniżyć, bo się budżet nie zepnie. Czyli coś na
venividi - @vrim: Przecież Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i ak...

źródło: comment_1643703417MsoNrx7L0sxX4jE4evzyS7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Rzeczywiście masz rację, wstyd mi za moje czyny, przepraszam Jego Ekscelencję Doktora (specjalnie z wielkiej) Sławomira Mentzena za to, że śmiałem go kiedykolwiek szkalować i szykanować.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: przyczyną śmiania się z Mentzena są kuce, które namiętnie nazywają go "doktorem" celem przypisania pozytywnej cechy, jak gdyby tytuł doktora to była cecha mogąca kogoś wyróżnić w polityce xD
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: nikt nie śmieje się z wykształcenia memcena, tylko z tego, jak kuceria go fetyszyzuje i robi z niego niemal bożka ekonomii, podczss gdy typ jest po prostu dobrym doradcą podatkowym, a nie jakimś wybitnym makroekonomem. W Polsce mamy rzesze lepszych ekonomów niż memcen, ale oni dla kucerii nie istnieją, ponieważ nie mają fundamentalistycznego podejścia do wolnego ryneczku i nie podają łatwych odpowiedzi na zawiłe kwestie. Z memcena parodię zrobiliście kuce
  • Odpowiedz
@bacaa90: @Sok_Mandarynkowy:

Do tej pory pamiętam jedno wybitne znalezisko wstawione przez któregoś kuca:

"Doktor Sławomir Mentzen masakruje (tu samo nazwisko jakiegoś profesora tyle że napisane bez tytułów i imienia)"

Tak, ktos postanowił Doktora stytułować (Nawet nie uzyl skrótu dr, poprostu w tytule było Doktor), a profesurę jego oponenta w dyskusji pominął XD

Oczywiscie znalezisko wykopane na główną.
  • Odpowiedz
Konfederacja od dawna postulowała likwidację PIT, CIT i akcyzy. Dopiero się niedawno dowiedzieli że jednak nie można jej obniżyć


@venividi: Przecież PiS zlikwidował PIT dla osób do 26r. życia to dlaczego miałoby się nie dać? UE dopiero planuje wprowadzenie minimalnej stawki CIT na poziomie 15%. Aktualnie nie znalazłem żadnej informacji, żeby akurat tych dwóch podatków nie można było zlikwidować. Jeśli chodzi o PIT to wystarczyłoby nawet wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej np.
  • Odpowiedz
Przecież PiS zlikwidował PIT dla osób do 26r. życia to dlaczego miałoby się nie dać? UE dopiero planuje wprowadzenie minimalnej stawki CIT na poziomie 15%. Aktualnie nie znalazłem żadnej informacji, żeby akurat tych dwóch podatków nie można było zlikwidować. Jeśli chodzi o PIT to wystarczyłoby nawet wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej np. 1mln zł.


@Tomus88: Przecież to słowa Mentzena, nie moje. Sam półbóg finansjery uznał że się nie da. Jego pytaj dlaczego
  • Odpowiedz