Wpis z mikrobloga

@Mescuda: a jak się wychowuje wstydliwe dziecko? To pytanie na serio bo jako mały bardzo się wstydziłem ale z wiekiem mi to przeszło i wątpię że to kwestia wychowania
  • Odpowiedz
@Ko_Otu: Mi np jak jakąś gafę popełniłem to się wyśmiewali złośliwie i potem wypominali je, albo jak z jakąś koleżanką się bawiłem to mi dokuczali że to moja dziewczyna. Ogólnie takie szydery niby niewinne, ale jako dzieciak się bierze to do siebie i zamyka w sobie
  • Odpowiedz
@Mescuda: Trochę zajadę jakąś eugeniką albo innym Orwellem, ale serio mielibyśmy mniej chorób psychicznych oraz niskiego poczucia własnej wartości gdyby przed wzięciem się za dzieci pary miałyby robioną swego rodzaju kwalifikację w oparciu o badania psychologiczno-pedagogiczne.

Tak jest z kandydatami na rodziców adopcyjnych i da się odczuć pewne poczucie pokrzywdzenia u nich że muszą się naprodukować a taki Sebek z Karynką strzelą sobie gromadkę i nikt ich nie pyta czy mają
  • Odpowiedz
@Mescuda: Pracuję nad tym odkąd poszedłem do pracy w obsłudze klienta. Będzie to już 7 lat.

Trochę się zmieniło. Umiem żartować choć do końca niektórych uczuć nie rozumiem. Nauczyłem się że trzeba oszukiwać kim się jest. Ludzi dawno przestała prawda interesować a ta może nie być przyjemna więc po co o niej wiedzieć?

Nadal miewam momenty w których chce coś zapytać w sklepie a nie umiem się odezwać. Takie szukanie odpowiedniego
  • Odpowiedz