Wpis z mikrobloga

Witam wykopkowiczów , mam kilka pytań odnośnie Django i ogólnej pracy jako programista. Nie cały rok temu solidnie przysiadłem do Pythona i Django, niestety przez czynniki zewnętrzne musiałem przestać programować.Postawiłem prosty sklep na zasadzie pola manytomany które miało relację z przedmiotami i w w ten sposób można było dodawać do koszyka a także usuwać obiekty. Napisałem "odpowiednik" facebook'a. Można było wrzucać posty z zdjęciami, podobnie jak na instagramie follować się z innymi użytkownikami. Domyślam się że nie wszystko było zrobione zgodnie z sztuką, ale wszystkie funkcjonalności działały tak jak chciałem. Aktualnie planuje "przypomnieć" sobie wszystko to co, wtedy się nauczyłem a także dołożyć do tego DRF, testy, a także dockera. Czy posiadając takie "doświadczenie" można powoli myśleć nad juniorem? Macie jakieś pomysły, jakie projekty warto byłoby zrealizować aby wrzucić sobie w portfolio?
#django #python
  • 9
  • Odpowiedz
Lepszy jest jeden odpicowany projekt w portfolio, niż 10 klepanych na kolanie
Zrób coś co jest krzykliwe i zapada w pamięć, 101 klon facebooka ujdzie mimo uszu, zrób coś głupiego, tinder dla psów z UI dostosowanym do psa np
  • Odpowiedz
@Lunatik: Dzięki za podsunięcie pomysłu. Warto będzie
zrozumieć podstawy jakiegoś frameworku JS w momencie kiedy głównie skupiam sie na backendzie? Myślisz że mając sensowny jak na juniora projekt i "doświadczenie" wcześniej opisane, będę mógł powoli rozglądać się za jakims ofertami pracy? Martwi mnie trochę wymóg posiadania przynajmniej rocznego doświadczenia komercyjnego.
  • Odpowiedz
@Mlody_mirek99: Ważne byś potrafił zmodyfikować frontend, raczej skupiłbym się na JS + CSS (+bootstrap?), niż dokładał naukę jakiejś kobyły pokroju ReactJS.

A czy to wystarczy by sie rozglądać za ofertami pracy? Tak naprawdę wszystko zależy od tego czego się nauczyłeś po drodze. U juniorów szuka sie dobrej znajomości teorii, bo praktyki to można każdego nauczyć.
  • Odpowiedz
@Lunatik: Do przyszłego projektu zamierzam napisać API w DRF i na tym oprzeć jakis podstawowy Front. Najszybszym sposobem nie bedzie uzycie do tego któregoś frameworka JS? Niekoniecznie musi to być React
  • Odpowiedz
@Mlody_mirek99: jak chcesz sam backend robic to mozesz poszukac na jakiejs grupie fb kogos kto sie uczy frontu i chcialby napisac front do tego co robisz. i ty i tak druga osoba mielibyscie do CV i dodatkowo plus za doswiadczenie z praca w projekcie z innymi ludzmi ;)
  • Odpowiedz