Wpis z mikrobloga

to się nie trzyma elementarnej logiki związków przyczynowo-skutkowych


@tamagotchi: co.
jest to jedna z niewielu rzeczy która się tutaj jeszcze trzyma kupy jeżeli chodzi o fabułę.

@GeneralX: już miałem wklejać :p

to w sumie nie wina Wit, tylko Isayamy. bo albo im nie powiedział albo wymyślił to później.

na pewno nie powiedział o bandażu który skrywała Mikasa z symbolem który został na początku 4 sezonu ujawniony.
w mandze jest on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GeneralX: @guest: dzięki, właśnie niedawno to analizowałem i przyszło mi do głowy, że to podważanie konceptu wolnej woli i jest to ujęte w tej grafice. To że jest to jedna linia czasowa, a nie kilka oczywiście założyłem od początku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thachii: jeżeli nie ma wolnej woli i wszystko jest już przewidziane, to jedyną wiedzę o działaniu Wszechświata posiada hipotetyczny demon Laplace'a. I jeżeli ta akcja z Tytanami ma mieć ręce i nogi, to należałoby określić kto lub co nim jest w tej historii i w jaki sposób i dlaczego wchodzi w interakcję z bohaterami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Tak ogólnie taki scenariusz wyklucza fizyka kwantowa i zasada nieoznaczoności. Sęk w tym że nie wiem czy sens jest operować takimi zagadnieniami w uniwersum, w którym od ugryzienia w rękę szczela cię piorun siarczysty i zamieniasz się w krwiożerczego olbrzyma, bo to już samo w sobie łamie cały szereg praw fizyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tamagotchi: jprdl, jak chcesz to rozkladać w taki sposób, to już wcześniej się nie trzymało kupy, bo jak to możliwe, że 4 dzieciaków dokonuje rzezi ludzi za Marią a później przez kilka lat jak gdyby nigdy nic udaje tubylców. Albo że w jednym oddziale jest 6 shifterów (to by można wytłumaczyć ewentualnie tym, że wszyscy docierali pod południową bramę i z tamtąd byli rekrutowani do jednego obozu).

A Ty tu wjeżdżasz
@Kafau:

bo jak to możliwe, że 4 dzieciaków dokonuje rzezi ludzi za Marią


Jakiej rzezi xD? Jedyne co oni zrobili to rozwalili 2 bramy, które były niebronione i to cała była ich robota. Resztę dopełnił głód i wysłanie później niepotrzebnych już uciekinierów na wyprawę odbijającą przez tamtejszy rząd.

a później przez kilka lat jak gdyby nigdy nic udaje tubylców


Czekali na reakcję shiftera, który miał foundera. Czekając tak też infiltrowali pewne