Wpis z mikrobloga

Hej potrzebuję pomocy, otóż zastanawiam się co kupić. W domu mam mało miejsca na pełno wymiarowego kompa i pomyślałem czy by nie kupić tego laptopa, jest dość drogi ale czasami zdarza mi się podróżować i chciałbym móć sobie pograć, oczywiście na wyjazdach granie w 1080p, w domu mam monitor 27 cali 1440p na którym chciałbym sobie pogrywać w natywnej rozdziałce. Jednak no 17,5k to sporo i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby mi ogarnąć jakiegoś kompa z RTX 3060Ti w obudowie mini ITX i dokupić sobie jakiegoś tańszego lapka aby brać go ze sobą w podróże.
Na plus lapka przemawia jego rozmiar i poręczność i to w zasadzie tyle

Także reasumując
1. Opcja - lapek za 17,5k z 3080Ti
2.Opcja - komputer w obudowie Mini ITX z 3060Ti plus ten lapek na czas wyjazdów. (całość to jakieś +/-13k)
#pcmasterrace #laptopy #komputery

Którą opcję wybrac

  • Lapek za 17,5k 8.6% (3)
  • Komp z 3060ti i lapek na wyjazdy 91.4% (32)

Oddanych głosów: 35

  • 5
ego rozmiar i por


@mikorys: nie jestem przekonany czy koniecznie trzeba wybierać aż takiego overkilla do grania w 1080p, nawet jeżeli miałbyś tylko

Swoją drogą brało się lapki z 5900H i RTXem 3080 poniżej 10k zł. Generalnie tak sobie myślę, że średnia półka i coś pokroju RTX 3070 to wszystko czego potrzeba ci w laptopie, nawet jakbyś zdecydował się na sam laptop. Po prostu średnia półka ma sens.

A poza tym
@majk3l: W domu mma monitor 1440p i chcę grać w natywnej rozdziałce, lapki z 3070 są za słabe do 1440p w nowszych grach + za rok już moze być za słaby do 60fps. Lapek z 3080Ti ma wydajność stacjonarki z RTX 3060Ti, także nic co jest słabsze nie wchodzi w grę.
PS: A to że lapek jest w przed sprzedaży, to nie ma dla mnie większego znaczenia, nie śpieszy mi się.
@mikorys: oj, coś mi tam zjadło w wypowiedzi.
No właśnie dlatego też mówię, że mimo wszystko w lapkach, jak zwał tak zwał, kupujesz po prostu niższą wydajność płacąc więcej, szczególnie w tej najwyższej, laptopowej półce.

Dobrze, że masz określone wymagania.

Fajnie mogłoby się u Ciebie sprawdzić coś pokroju zotac magnus one, tylko też warto by było zaczekać na 12th gen albo po prostu zrobić fajnego Customa uATX, ITX. Mi np
ZOTACa i ma jedną wadę otóż stockowy cooler jest strasznie głosny.


@mikorys: nie to, żeby był jakiś szczególnie głośny jak na swoje rozmiary, ale fakt, jest taki mocno podstawowy, nawet na pierwszy rzut oka. Radiator można wymienić, ale rozmiar zawsze warunkuje wydajność, ciepło, a więc w efekcie i głośność.