Wpis z mikrobloga

dlaczego nie porównujesz cen paliwa w Wenezueli


@Radiativ: może dlatego ze ostatnio średnio co dwa tygodnie jestem autem w Szczecinie (a mieszkam w DE) i się śmieje przez łzy z tych waszych wysokich cen paliwa?

zacznij od przeliczenia ile takich litrów kupisz za najniższą


A kto wam broni jako kraj mieć najniższą na poziomie Niemiec? Odkąd rządzi PiS zajmujecie się tylko sprawami światopoglądowymi - inwestycji zero.

Poza tym - dlaczego mój
  • Odpowiedz
Są podwyżki bo cena ropy rośnie


@Goger_: @Koronanona: jak już dajecie wykres, to wklejcie coś pokazującego szerszą perspektywę. Cena ropy rośnie - tak. Ale czy rośnie na tyle, żeby usprawiedliwić podwyżki na stacjach? Nie.
W latach 2011-2014 ceny były wyższe, a paliwo nigdy nie przekroczyło 6zł (ostatnia kreska na niższym wykresie). A obecnie obniżka akcyzy, VAT, a i tak ceny jak w 2014. Ale najważniejsze, że ORLEN notuje rekordowe zyski
a.....e - > Są podwyżki bo cena ropy rośnie

@Goger_: @Koronanona: jak już dajecie ...

źródło: comment_1643621079FcQ4gO23l4el5qCieZYRNF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@MichaelAngeloo: czyli to jednak prawda że Kaczyński reguluje ceny paliw w całej Europie, z okrzykiem Для Польши? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serio pytam, na tle Europy to w Polsce nie jest drogie paliwo. Polska centralnie steruje cenami paliw w UE?
  • Odpowiedz
@apee: przeciez twoj drugi wykres jasno pokazuje ze benzyna byla wczesniej drozsza. Mozesz ucinac os z lewej strony zeby sie nie osmieszyc, ale tak czy inaczej jest to widoczne.

Ropa to nie jedyna skladowa ceny paliwa na stacjach. Do tego dochodzi fracht, rosnace ceny dodatkow i polproduktow niezbednych do procesu rafinacji oraz wyzsze koszty operacyjne. Powiedz mi za czym probujesz argumentowac bo nie rozumiem XD
  • Odpowiedz