Wpis z mikrobloga

@GratisLPG: tak, jest wysoka, szczególnie w grupie osób narażonych, tj. starszych i przewlekle chorujących. I tacy ludzie też są członkami społeczeństwa i spoczywa na nas wszystkich obowiązek, żeby o nich zadbać. Ja wiem, że z perspektywy młodego, jurnego byczka w wieku nastoletnim może to się wydawać abstrakcyjne, też miałem w gimnazjum fazę, kiedy zachłysnałem się dr. housem i nie widziałem dalej niż poza czubek własnego nosa. Mija z wiekiem, uwierz mi.
@GratisLPG: a co ma do tej afery Lewica? Ty to pewnie wielce oświecony symetrysta.


@cotidiemorior: Lewaki mają z noszeniem masek, gdzie i tak tego nie przestrzegają. Matysiak pierwsze nazwisko.
Zandbergi co sobie kasę wypłacają z partii.
Można tego więcej.
Prawaczk i lewaczki to hipokryci
Jak już wspierasz ulancow i starych dziadów to wystarczyło ich w domu zamknąć. A ulancom zaproponować karnet na siłę za free i materiały na temat jak otyłość szkodzi.


@d4wid: tak, tak, oczywiście, bo co jest bardziej realistyczne i prostsze do wprowadzenia w rzeczywistości? Zamknięcie na klucz wszystkich emerytów i spowodowanie, że osoby z nadwagą magicznie ją stracą, czy to, żebyś sobie założył maseczkę na twarz wchodząc do mięsnego po kaszankę? No
@bacaa90: z maseczki jest więcej szkody niz pożytku, nie mówię już o wszystkich innych konsekwencjach nieudolnego walczenia z przeziębieniem, a tacy jak ty wspierający bezsensowne zakazy i nakazy niczym sie nie różnią od Ordo Iuris

Później będzie ojoj zły prawacki przedsiębiorca znowu udaje że nie ma kasy i mnie nie chciał zatrudnić
@bacaa90: jeżeli uważasz że noszenie pare godzin w galerii bawełnianej szmaty z kieszeni na gębie nie będzie miało żadnych konsekwencji to ja nie wiem. Pora przestać popierać zamordyzm, zastanowić się czy cokolwiek dobrego z tego wynikło.

Spróbuj sobie wyobrazić że dostajesz 1800 do ręki a codziennie w pracy przez 8h masz rozmawiać i siedzieć z szmatą na gębie
@dzem_z_rzodkiewki: a masz na to jakieś badania, czy tradycyjnie odpaliłeś tryb chłopskieg rozumku? Chirurdzy jakoś noszą maseczki nawet przy kilkugodzinnych operacjach i jakoś żyją.

Pora przestać popierać zamordyzm, zastanowić się czy cokolwiek dobrego z tego wynikło.


zamordyzm, bo ktoś maseczkę założy na zakupach, ja #!$%@?, bardziej histerycznie się już nie da?
@bacaa90: histerycznie to ty lecisz bojąc się wirusa i popierając odgórną zmianę życia przez 3 lata dla wielu ludzi.

W przeciwienstwie do takich zamordystów którzy wszystko by chcieli rozkazywać to mam trochę empatii i rozumu dla innych osób

Badań to ty nie masz na skuteczność bawełnianej szmaty bo takich badań nie ma i przyznał to nawet minister zdrowia. Popierasz więc bezsensowny nakaz obnażając swoją ignorancję, głupotę i chcęć do dyktowania życia
@d4wid: tak, tak, oczywiście, bo co jest bardziej realistyczne i prostsze do wprowadzenia w rzeczywistości? Zamknięcie na klucz wszystkich emerytów i spowodowanie, że osoby z nadwagą magicznie ją stracą, czy to, żebyś sobie założył maseczkę na twarz wchodząc do mięsnego po kaszankę? No co jest prostsze do wyegzekwowania, co? Po co tutaj fikołkujesz, powiedz po prostu, że masz w piździe innych i ich dobro, bo jesteś rozhisteryzowanym płaczkiem, którego uwiera konieczność
Badań to ty nie masz na skuteczność bawełnianej szmaty bo takich badań nie ma i przyznał to nawet minister zdrowia.


@dzem_z_rzodkiewki: już cicho szurku, zamilknij i się więcej nie kompromituj xD

https://academic.oup.com/jid/advance-article/doi/10.1093/infdis/jiab609/6501312
https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/koronawirus/koronawirus-pytania-i-odpowied/show.html?id=282562
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-niemiecki-instytut-zbadal-skutecznosc-maseczek,nId,5688336
https://www.dw.com/pl/naukowcy-maseczki-ffp2-bardzo-skuteczne/a-60020264

teraz daj coś szurku na mordercze konsekwencje noszenia maseczki, o których tam wyżej stękałeś. Czekam z niecierpliwością.

po pierwsze, sugerowanie, że nie dało się zamknąć ich w domach, gdzie był praktycznie całkowity lockdown to mitomanśwo.


@
@d4wid: zamknięcie kogoś w domu na 2 tygodnie to coś innego niż na 2 lata


Ale o co chodzi, nie wytrzymasz 2 lat? ( ͡º ͜ʖ͡º)

no to zajebiście, pogratulować tylko zezwierzęcenia


No to zajebiście, pogratulować wspieranie ulańcówXD

taki, że jako osoba zaszczepiona, w przypadku zakażenia, będziesz lżej przechodził chorobę i istnieje mniejsza szansa na to, że trafisz do szpitala, a co za tym idzie, nie
@bacaa90: ja mam badanie na to że wstrzęmięźliwość seksualna zmniejsza ryzyko przenoszonych chorób, najlepiej by było przestać uprawiać seks, a homo i lgbt do pierdla

nie rozumiesz że rozkazując wszystko wszystkim kiedy wirus dalej jest w społeczeństwie i niedługo praktycznie każdy go przejdzie jest najgłupszym posunięciem ever?
Przed rozkazami powinno się mieć pewność co do swoich decyzji, tutaj nikt nic nie przemyślał a dalekoidące konsekwencje zjedzą to co udało się niby
ja mam badanie na to że wstrzęmięźliwość seksualna zmniejsza ryzyko przenoszonych chorób, najlepiej by było przestać uprawiać seks, a homo i lgbt do pierdla


@dzem_z_rzodkiewki: mmm... argumentum ad absurdum. No ale jak to jest, powiedz mi. Twierdziłeś, że jak się nosi maseczkę, to jest źle. Poproszony o dowód magicznie zamilkłeś. Kiedy zostało ci wykazane, że noszenie maseczek jest skuteczne, zaczynasz majaczyć coś o wstrzemięźliwości seksualnej i wrzucaniu LGBT do więzienia? Przestań
@bacaa90: twoje wklejone badania nie udawadniają nic, ośmieszasz się tylko bo nie potrafisz myśleć
1. nikt nie nosi maseczek FPP
2. badanie na temat przenoszenia kropelek w bawełnianych może mialoby sens gdyby nie fakt ze do transmisji dochodzi w domu i w pracy gdzie ich nie nosisz
3. zero porównania np populacji w stanach z maseczkami a bez (gdzie wychodzi ze maseczki gonwo dają xD) Na suchym teście to nawet wyszło
@d4wid: o jajco. Nie widzisz różnicy w byciu zamkniętym w domu przez dwa tygodnie, a dwa lata? Jeśli nie, to niestety już ci nie pomogę.

No to zajebiście, pogratulować wspieranie ulańcówXD

Ty, ale ty rozumiesz, że tym "ulańcem" jest jakiś człowiek? Rozumiesz to, czy w swoim zezwierzęceniu i moralnym upodleniu przestałeś traktować ludzi otyłych jak ludzi? Człowiek, rozumiesz? Ze swoimi uczuciami, życiem, pragnieniami, rodziną i przyjaciółmi? Rozumiesz to, gimnazjalny edgy boyu?