Wpis z mikrobloga

Koncze przygodę z grą na ropie wywalajac jutro z portfela ostatnie niedobitki czyli Gazprom i Exxona. Cena ropy dochodzi do 90$, konflikt ruskich z ukrainą to kapiszon ale atak walutowy na rubla to już realny scenariusz. Tak samo jak uruchomienie NS2 ktore znormalizuje sytuacje i ceny. Tej stabilizacji potrzebują też politycy („PACZTA JAK SKUTECZNIE WALCZYMY Z INFLACJO”) w europie i USA. Do pelni szczescia brakuje jeszcze euforii wsrod daytraderow ale nie zamierzam na to czekac.

Tak, to ja dzwonie - ale kilka osob traktuje tutejsze sugestie jako antywskaznik (w tym ja xD) wiec zapraszam do zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • 4
@monyprintergobrrrr:
Właśnie też się zastanawiam co zrobić ze spółkami związanymi z ropą.
Mam sporo Gazpromu, malutko Orlenu i jeszcze Shella trochę.
Z jednej strony właśnie spółki te powinno tak się rozgrywać, że kupuje się kiedy ropa jest tanio i sprzedaje kiedy ropa jest droga ( teraz). Więc zaraz ta ropa może spaść.
Ale z drugiej strony inflacja obecna, niskie stopy procentowe, powinny tą ropę trzymać i surowce powinno sobie radzić. Z
@DexterFromLab: W krótkim terminie są nieprzewidywalne ale w długim mają bardzo czytelne trendy wynikające z geopolityki i fundamentów. Jak coś jest na ATH to bedzie spadać bo firmy zainwestują w wydobycie, jak coś szoruje po ziemi to będzie rosnąć bo firmy zmniejszą wydobycie/pozyskanie. Ogarniasz kilka podstawowych pojęć jak contango, nie dotykasz lewaru ani CFD, czytasz newsy i inwestujesz w tanie surowce z perspektywą kilku lat.