Wpis z mikrobloga

Czy odczuliście, a raczej wasze uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°), przesiadkę z kart muzycznych montowanych w płytach głównych na dedykowane typu Sound Blaster Z SE ? I w sumie jak to jest: lepsze są wewnętrzne czy zewnętrzne, bo czytam że jest jakieś cross-talking w przypadku montowania ich w środku, a z 2 strony te na USB wyglądają biednie z portami.

#pcmasterrace #komputery #kartamuzyczna #pytanie #komputery #muzyka #audiofile #audio
CuckCuckKlan - Czy odczuliście, a raczej wasze uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°), przesiadkę z kart mu...

źródło: comment_1643557445GJqnathCHgJvddPJG5oT5w.jpg

Pobierz
  • 19
@CuckCuckKlan: zależy jak starą masz płytę główną, te nowsze już mają lepsze czipy dźwiękowe i jako tako idzie na tym słuchać. Sam mam soundblaster g6 i w sumie jestem bardzo zadowolony na pewno słychać różnice. Sterowniki są #!$%@? i jak sie chce coś więcej w nich ustawić to potrafi się wysypać. Ponadto trzeba mieć miejsce na wewnętrzną kartę a teraz sama karta graficzna zajmuje 3 sloty więc powodzenia z wciśnięciem jeszcze
@Nr29: MSI Tomahawk B450 ( nie max ).

Nie jestem audiofilem i nie mam super słuchu i jak dla mnie super sprawa, polecam ale na dobrej promocji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ostatnio gdzieś była na promce G6 po 300 zł z open box na oficjalnej stronce.
@CuckCuckKlan: na pewno usłyszysz różnicę. 300 to jak za darmo. Powiem Ci, że jak sam pierwszy raz zamontowałem kartę dźwiękową to z miejsca słuchawki za 200 zł grały jak te za 600 ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co masz do odsłuchu?
@Nr29: Esperanzy za 15 zł z allegro ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Na razie szczytem dźwięku u mnie są douszne słuchawki AKG, ale bardziej rozważałbym zakup karty już w perspektywie głośników 5.1.
jak już to DAC zamiast takiej karty, zazwyczaj nie potrzebujesz 7 wyjść


@Atreyu: No to trzeba wiedzieć czego się potrzebuje. Jak ktoś chce podłączyć fizycznie głośniki 5.1 czy 7.1 to musi szukać pod to karty.
Czy odczuliście, a raczej wasze uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°), przesiadkę z kart muzycznych montowanych w płytach głównych na dedykowane typu Sound Blaster Z SE ? I w sumie jak to jest: lepsze są wewnętrzne czy zewnętrzne, bo czytam że jest jakieś cross-talking w przypadku montowania ich w środku, a z 2 strony te na USB wyglądają biednie z portami.


@CuckCuckKlan: Zawsze miałem oddzielne karty muzyczne. Nawet
@CuckCuckKlan: Tak odczułem w stopniu znaczącym, na układzie za ok. 300 zł (Xonar DX) na słuchawkach za 200 zł (o dobrych parametrach). Ale to zależeć będzie od płyty głównej i od modelu słuchawek. W przypadku tej MSI masz tam ALC892 czyli generalnie ciut lepiej od ALC887, ale zdecydowanie to jeszcze nie jest poziom tych dedykowanych układów. W zintegrowanych spotyka się jeszcze ALC1200 i jeśli jest to dobrze ogarnięte na płycie (kondensatory